Jeżeli jesteś zdeterminowany by kupić auto, ale nie masz pieniędzy na pojazd prosto z salonu, powinieneś przeczytać poniższy artykuł. Dowiesz się, gdzie możesz otrzymać najkorzystniejszy kredyt samochodowy na samochód używany.

Zakup samochodu możesz sfinansować na kilka sposobów. Najpopularniejsze są kredyty samochodowe, leasing oraz kredyty gotówkowe. Zaletą kredytu gotówkowego jest to, że bank nie wymaga zabezpieczenia spłaty kredytu na nowo kupionym pojeździe. Jego wadą jest wyższe oprocentowanie – a co za tym idzie, również raty – w stosunku do kredytu samochodowego. Gdzie natomiast znajdziemy najkorzystniejsze oferty kredytów samochodowych na auta używane?

Odjechany procent

Aktualnie najlepszą ofertę dla kupującego pojazd używany przedstawia Santander Consumer Bank. Dla czteroletniego pojazdu rata może wynieść nawet zaledwie 773,13 zł (patrz lipcowy ranking kredytów samochodowych). Trwa również promocja „Odjechany procent „dla samochodów używanych mających do 5 lat oraz druga dla samochodów w wieku od 6 do 8 lat, gdzie możemy otrzymać niezwykle atrakcyjne oprocentowanie.

BNP dodało gazu

W BNP Paribas otrzymamy kredyt oprocentowany już od 9,49% i będziemy mogli go spłacać nawet przez 8 lat. Co interesujące, możemy wziąć kredyt nawet na 125% wartości naszego samochodu, a resztę środków przeznaczyć np. na jego rejestrację. Minimalna kwota kredytu – 2 000 zł.

Niski Procent w Getin Banku

Getin Bank proponuje swoim klientom kredyt promocyjnie oprocentowany już od 10,9%. Decyzja kredytowa podejmowana jest w ciągu kilku godzin. Finansować możemy nawet 100% wartości samochodu. Ograniczeniem jest wiek pojazdu – nie może on być starszy niż 10 lat.

Szukasz dobrego kredytu samochodowego? Tu znajdziesz je wszystkie!

Kredyt na auto używane – 3x TAK

Dlaczego warto finansować zakup auta używanego kredytem samochodowym? Po pierwsze – jest tańszy niż kredyt gotówkowy. Po drugie – możemy, jak widać po powyższym artykule, liczyć na atrakcyjne, promocyjne oprocentowanie takiego kredytu. Po trzecie – przy niedużej liczbie formalności możemy szybko sfinalizować zakup wymarzonego pojazdu. Należy jednak zawsze zwrócić uwagę, czy np. dana promocja nie dotyczy jedynie wybranej marki lub nie określa szczególnych zasad, na jakich opiera się korzystne oprocentowanie oferty. Powinniśmy również zwrócić uwagę, że zazwyczaj kredyt samochodowy dla wybranego przez nas auta będzie tańszy w banku samochodowym tej marki niż zwykłym banku detalicznym – i tutaj również możemy liczyć na dodatkowe korzyści płynące z promocji przypisanej do danego modelu.