W rankingu najpopularniejszych miast dla biznesu opublikowanym przez CB Richard Ellis stolica Polski zajęła 5. miejsce w Europie i 12. na świecie.
CB Richard Ellis, firma doradcza z sektora nieruchomości komercyjnych, sprawdziła w jakich miastach międzynarodowe firmy najchętniej otwierają swoje biura – podaje serwis Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
W stolicy Polski działa 150 z 280 dużych międzynarodowych koncernów, które wzięły udział w badaniu, co stanowi 54 proc. i daje Warszawie 12. pozycję w rankingu. Dla porównania, w Hong-Kongu, który zajął 1. miejsce, swoje biura mają 192 firmy (68 proc. badanych). Na drugim miejscu znalazł się Singapur, trzecie przypadło Tokio. W Europie Warszawę wyprzedziły tylko cztery miasta: Londyn (na 4. pozycji), Moskwa (6. miejsce), Madryt (8. miejsce) i Paryż (10 pozycja).
Warszawa znalazła się również w gronie zaledwie trzech miast spoza Azji (obok Moskwy i Dubaju), które przyciągają najwięcej zagranicznych firm z sektora przemysłu i usług.