Agencja S&P obniża ocenę wiarygodności kredytowej USA. Po raz pierwszy w historii

06.08.2011, 04:01; Aktualizacja: 06.08.2011, 17:26

Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła w piątek ranking wiarygodności kredytowej rządu USA z maksymalnej oceny AAA do AA+. Po raz pierwszy w historii agencja ratingowa zdegradowała w ten sposób obligacje skarbowe USA.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • marek bartoszewski(2011-08-06 09:04) Zgłoś naruszenie 00

  Pasywność - to zaleta (emocje na bok).To właśnie Minister Finansów jak Rząd wdrażają milowymi lecz stabilnymi krokami.

  Odpowiedz
 • Koniec potęgi $(2011-08-06 09:25) Zgłoś naruszenie 00

  A co z Chinami, które nie mogą kupować obligacji krajów które nie mają AAA?

  Odpowiedz
 • Janeczek(2011-08-06 11:32) Zgłoś naruszenie 00

  Od 1913 roku amerykanie jako naród ani ich rząd czy prezydent nie decydują o finasach USA. To sprawa prywtnego banku który decyduje o wszystkim lącznie z pożyczaniem, drukowaniem pieniędzy czy wojnie i pokoju.
  Ten rating Standard & Poor's to prosta sztuczka żuli z Banku Rezerw Federalnych by "stuknąć" Chinczyków na parę mliardów.

  Odpowiedz
 • Ewiak Ryszard(2011-08-06 13:25) Zgłoś naruszenie 00

  Obecny kryzys uderza szczególnie w UE i USA. Nie jest to przypadek. Poważnie traktuję Biblię i zawarte w niej proroctwa. Według tej Księgi, w pierwszej kolejności należy oczekiwać powrotu, występującej w roli króla północy - Rosji (Daniela 11:29a). Wojska rosyjskie mają powrócić tam, gdzie wcześniej stacjonowały. Wiele państw z byłego bloku wschodniego weszło w skład UE i NATO. To zapewne utrudnia realizację starożytnego planu Nieba. Dla Boga nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Można było się o tym przekonać, obserwując choćby to, w jaki sposób zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o powrocie wojsk rosyjskich do swej ziemi (Daniela 11:28b). Wtedy na przeszkodzie stał Związek Radziecki i Układ Warszawski. Jednym z narzędzi do usunięcia tej przeszkody był kryzys, który dotknął szczególnie mocno tą część świata. Obecny kryzys nieprzypadkowo uderza przede wszystkim w UE i USA. Nietrudno domyślić się, jaki będzie finał. Po rozpadzie UE i NATO, Rosja powróci.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane