Pod koniec czerwca pięć firm - Adamed, Polpharma, Harbin Gloria Pharmaceuticals, Actavis i Arterium Corporation - złożyło poprawione oferty wiążące na zakup Polfy Warszawa. Korekta dotyczyła zarówno ceny, jak i kwestii merytorycznych. W połowie lipca pięciu inwestorów po raz kolejny musiało poprawić oferty. Holding po ich analizie ustalił krótką listę trzech inwestorów, z którymi rozpoczął równoległe negocjacje.

"Jeżeli z wyników negocjacji będziemy niezadowoleni, wrócimy do rozmów z ukraińskim Arterium i chińską Harbin Glorią. Taką procedurę sobie zastrzegliśmy" - podkreślił prezes PHF Artur Woźniak, w przesłanym PAP komunikacie.

Według prezesa zarządu PHF Artura Woźniaka, spółka rozwija się bardzo dobrze. "W 2010 roku dynamika przychodów ze sprzedaży wyniosła 11,3 proc. w stosunku do 2009 roku. W tym roku firma zamierza ją zwiększyć o kolejnych 6,1 proc. Gdy spojrzymy na bieżące wyniki spółki - które są zgodne z planem, a wyższe od ubiegłorocznych w tym samym okresie - osiągnięcie tak ambitnych zamierzeń wydaje się całkowicie realne. I to powinno mieć odzwierciedlenie w ofertach kupna spółki" - podkreślił.

PHF informował wcześniej, że inwestor dla Polfy Warszawa powinien zostać wyłoniony w czwartym kwartale tego roku.

Szef Polfy Warszawa Krzysztof Berndt mówił pod koniec maja, że 20 proc. sprzedaży spółki trafia za granicę. Głównym rynkiem eksportowym dla firmy jest Rosja. Polfa rozwija również eksport do Kazachstanu, Uzbekistanu, Gruzji, Azerbejdżanu, Armenii oraz na Ukrainę. Według prezesa spółki, obiecującym regionem jest też Wietnam.

Berndt szacuje, że przychody netto spółki wyniosą w tym roku 386 mln zł, a wynik netto około 50 mln zł.

Polfa Warszawa wypracowała w pierwszym kwartale 2011 roku 13,6 mln zł zysku wobec 11,3 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży wzrosły w pierwszym kwartale tego roku do 93,5 mln zł z 91,8 mln zł w analogicznym okresie 2010 roku.

Należący do Skarbu Państwa PHF jest odpowiedzialny za prywatyzację Polfy Warszawa. W ofercie Polfy znajduje się ponad 140 leków, które są dystrybuowane na terenie Polski oraz eksportowane do kilkudziesięciu krajów na świecie. W spółce pracuje 1300 osób.