W piątek papiery GTC podrożały o ponad 4,5 proc. Dzięki temu w skali tygodnia zyskały 3,6 proc.

Gdy weźmie się pod uwagę to, że WIG20 spadł w tym czasie o 0,2 proc., a akcje większości spółek straciły na wartości, wynik GTC należy uznać za bardzo dobry.

Przypomnijmy, że w maju GTC podpisało wstępną umowę sprzedaży 50 proc. udziałów spółki Radomco CH1, która jest właścicielem jednego z największych centrów handlowych w Warszawie – Galerii Mokotów. Udziały trafią do Unibail Radomco, które obecnie kontroluje pozostałą część galerii. Wartość transakcji to prawie 138 mln euro. Do kasy GTC wpłynie z tego tytułu blisko 450 mln zł netto.

GTC, jak cała branża deweloperska i budowlana, nie ma ostatnio dobrej passy. W efekcie kusy tych spółek zachowują się gorzej od rynku, a analitycy zaczynają wspominać, że niektóre firmy budowlane są niedowartościowane. To jeden z argumentów dla analityków Domu Maklerskiego DB Securities oraz UniCredit CAIB, którzy w minionym tygodniu wydali pozytywne rekomendacje dla GTC. Pierwsi zalecają trzymać walory tej spółki, a drudzy – kupować z ceną docelową wynoszącą 23 zł. Na zamknięciu piątkowej sesji za papier dewelopera trzeba było zapłacić 17,40 zł.