Ostatnie dni „Rodziny na swoim” nie nakręcają rynku

autor: Ewa Wesołowska21.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 24.07.2011, 07:53

Przyjęta przez Sejm 15 lipca ustawa, która zdecydowanie ogranicza liczbę osób uprawnionych do pomocy państwa w zakupie mieszkania, czeka już tylko na podpis prezydenta. Wejdzie w życie po dwóch tygodniach od dnia ogłoszenia. Z kalendarza wynika, że będzie to najpóźniej 22 sierpnia. Zaczną wtedy obowiązywać nowe, niższe limity cenowe, a o kredyt z dopłatą będą mogli starać tylko ci, którzy nie ukończyli 35 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Stormin(2011-07-22 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    Śmiać mi się chce jak czytam te komentarze. Jeden artykuł a w komentarzach dwa wpisy od marketingowców z Open Fajansu i Getina, którzy udają zwykłych klientów. Ludzie nie dajcie się nabrać na marketing szeptany.

    Odpowiedz
  • Marcin(2011-07-21 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    Skorzystałem i to przeszło rok temu z tego programu. Warto spokojna głowa gdy frank idzie w górę, a i problemów takich z uzyskaniem oczekiwanej kwoty nie ma przynajmniej nie robili mi problemów w getin. Teraz trudno dostać tyle ile się potrzebuje.

    Odpowiedz
  • oliwia(2011-07-21 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    kurcze chcialabym sie jeszcze zalapac tylko nawet nie wiem jak sie do tematu zabrac, do ktorego banku uderzyc

    Odpowiedz
  • waldi(2011-07-21 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    warunki będą jeszcze bardziej wyśrubowane, a później nastąpi całkowity koniec programu

    Odpowiedz
  • tamara(2011-07-21 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Na rozdawanie za darmo to bym raczej nie liczyła. Nie ma na co czekać- jak człowiek jest na etapie, że stać go na własne M3 to trzeba iść do doradcy z opena i zacząć wszystko załatwiać. Bo jak się będzie na dobre wiadomośći odnośnie rynku nieruchomości czekało, to mieszkania nigdy sie nie kupi:(

    Odpowiedz
  • rew(2011-07-21 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    olsztyniak , ja rozumiem patryiotyzm lokalny ale co tam u was jest oprcz jezior, komarowa i bezrobocia?

    Odpowiedz
  • ""(2011-07-21 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    artykuł sponsorowany maksymalna dopłata z Rodziny na swoim wynosi 45 000 jesli masz kredyt na 30 lat i wysokie odsetki!!!

    Odpowiedz
  • ja(2011-07-21 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Rzeszów stolica innowacji - najlepsze miasto na świecie:)!

    Odpowiedz
  • olsztyniak(2011-07-21 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Rzeszów?
    Za darmo bym tam nie chciał mieszkać.

    Odpowiedz
  • rol(2011-07-21 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    spoko wyjdą na swoje, nie wiem czy wiecie ale np marża na metr dla deweloperów warszawskich to od 30 - 50 %. Więc od biedy sprzedadzą bez problemu z marżą 10% przykładowo. Tyle tylko że wtedy może już się nie opłacać branża deweloperska i nowych mieszkań wcale nie będzie.

    Odpowiedz
  • Wit(2011-07-21 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Rzeszów- jak podano w GP mieszkania z rynku wtórnego po zaniechaniu programu Rodzina na Swoim mogą kosztować 2.300 za m2.
    Gratuluję dobrego humoru.

    Odpowiedz
  • imper(2011-07-21 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    i na to właśnie liczę :-)

    Odpowiedz
  • a(2011-07-21 06:55) Zgłoś naruszenie 00

    Cena metra jest tak wywindowana, że już nawet na kredyt ludzi nie stać. Przy czym podwyżek płacowych nie ma. Inwestycji w gospodarkę, poza EURO 12, nie ma. Dziura budżetowa rośnie. Deweloperom spadną zyski. Jeszcze parę lat kryzysu, a będą rozdawać mieszkania darmo, byle nie ponosić kosztów ogrzewania i pilnowania wybudownych nowych mieszkań.

    Odpowiedz