Brytyjski Thomas Cook Group poinformował we wtorek o planowanych tegorocznych wynikach finansowych. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom mają one być o 60 mln funtów mniejsze - z 380 mln do 320 mln funtów. Wynik ten Thomas Cook Group tłumaczy m.in. niestabilną sytuacją polityczną w krajach afrykańskich, jak również trudną kondycją finansową Brytyjczyków. Dotychczas Tunezja czy Egipt były krajami najchętniej wybieranymi przez turystów.

Po ogłoszeniu przez Thomas Cook Group swoich wyników akcje na giełdzie w Londynie spadły pod koniec dnia o 29 proc. Grupa zapewnia, że ma płynność finansową.

Magda Plutecka-Dydoń z Neckermann Polska powiedziała PAP, że klienci nie powinni obawiać się o swoje wyjazdy w kontekście wtorkowych notowań giełdy.

"Odnotowujemy kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży naszej oferty"

"Odnotowujemy kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży naszej oferty w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, w tym ponad 20 proc. wzrost sprzedaży oferty lotniczej" - stwierdziła Plutecka-Dydoń.

Thomas Cook Group jest drugim co do wielkości biurem podróży w Europie. Jak podał Reuters, jego konkurent niemieckie TUI odnotował na giełdzie we wtorek spadek o ponad 10 proc.