Amerykanie dowiercili się do gazu łupkowego na Pomorzu. Rezultaty są lepsze, niż oczekiwano

autor: Michał Duszczyk22.06.2011, 03:00; Aktualizacja: 25.06.2011, 15:29

3Legs Resources, spółka poszukująca gazu łupkowego dla amerykańskiego koncernu ConocoPhillips, jako pierwsza w Polsce wykonała wiercenia horyzontalne. Z naszych informacji wynika, że rezultaty wierceń są lepsze, niż oczekiwano. Amerykanie zapowiadają już próbną produkcję gazu z tego złoża.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • jolanta1(2011-06-24 00:04) Zgłoś naruszenie 00

    aga - Ty zwyczajnie nie myslisz, tylko mielisz ozorem - za to wydobycie gazu zapłacisz Ty lub Twoje dzieci zdrowiem, czy może nawet i życiem! Obejrzyj sobie Gasland, to może dotrze.

    Odpowiedz
  • Jacek -US(2011-06-23 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    no to prezesi Cocoino Philips wezma teraz premie po 10 mln. dolarow. Wy tam w Polsce bedziecie pili wode zatruta kancerogennymi chemikaliami i oddychali skazonym powietrzem. Polska jest Bantustanem Stanow Zjednoczonych!!!1

    Odpowiedz
  • aga(2011-06-23 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    drogi ciach i tak gaz z Polski będzie tańszy aniżeli byśmy brali od Rosji, a poza tym lepiej nie być uzależnionym od ich upodobań do zamykania gazu.

    Odpowiedz
  • MB(2011-06-23 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    sraliś, mazgaliś, klepuś, duptuś, jak mi kaktus na dłoni wyrośnie; to dlaczego gaz nie tanieje, tylko drożeje.

    Odpowiedz
  • r2d2(2011-06-22 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    oglądnijcie sobie dokument Gasland to wam przejdzie ochota na gaz z łupków

    Odpowiedz
  • fabian(2011-06-22 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    No właśnie.Wybraliśmy rząd złożony z samych dyletantów i jeszcze pozbawionych poczucia patriotycznego,dlatego ci nikczemnicy nie pofatygowali się o opinię fachowców,tylko sprzedali za grosze prawo do eksploatacji 80 pól firmom obcym.

    Odpowiedz
  • _autor(2011-06-22 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    No to tera spłacimy kredyty i każdy dostanie samochód, mieszkanie i pęto kiełbasy. Aby żyło sie lepeij...

    Odpowiedz
  • ciach(2011-06-22 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    dc - najważniejsze, żeby na ten gaz było stać obywateli. Co mnie obchodzi skąd jest gaz, którego nie kupuję

    Odpowiedz
  • dc(2011-06-22 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Najważniejsze aby Polska miała z tego profity / a nie tylko firmy zagraniczne /.Ale najwazniejsze - aby uniezależnić się od Rosji - i w najkrótszym mozliwym czasie móc gaz eksportować (!)

    Odpowiedz
  • obywatel niższej kategorii przeżuwaczy(2011-06-22 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ale chłopaki porobią "byznesy" życia :D
    Panowieee TYLKO TERAZ ...

    Odpowiedz
  • Leo(2011-06-22 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Już Rychu, Zbychu i Grzechu zacierają ręce. Najlepiej, gdy się jest działaczem w rządzącej Polską Platformie.

    Odpowiedz