Spółka Patentus Strefa planuje w podstrefie w Stalowej Woli budowę zakładu konstrukcji stalowych oraz akcesoriów do pojazdów. Docelowo firma chce specjalizować się w wytwarzaniu elementów wielkogabarytowych i ciężkich - nawet do 40 ton, które będą kompletnymi urządzeniami bądź ich elementami. Z zezwolenia udzielonego przez ARP wynika, że firma zatrudni 30 osób, a deklarowana wartość inwestycji to 5 mln zł.

Patentus specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń górniczych oraz konstrukcji stalowych. Świadczy również usługi obróbki blacharskiej i mechanicznej, usługi spawalnicze, obróbkę mechaniczną oraz śrutowanie i malowanie konstrukcji i detali.

Natomiast spółka Federal-Mogul Gorzyce, dla której jest to drugie zezwolenie na prowadzenie działalności w TSSE, zamierza rozbudować istniejący już zakład m.in. o nowe linie do produkcji tłoków aluminiowych. Głównym ich odbiorcą będzie BWM. Dzięki tej inwestycji spółka zwiększy zatrudnienie o 15 osób, dotychczas zatrudnia 1,1 tys. Wartość inwestycji firma szacuje na ponad 73,5 mln zł.

Federal-Mogul Gorzyce jest producentem szerokiego asortymentu komponentów dla motoryzacji, głównie tłoków do silników spalinowych. Odbiorcami produktów spółki są m.in. Toyota, BMW i MAN.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park powstała w 1997 r.; wydała ponad 200 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 5,9 mld zł; dzięki strefie powstało ok. 20 tys. nowych miejsc pracy.