Zarobek banków na kontach za zero złotych

autor: Magdalena A. Olczak17.06.2011, 03:00; Aktualizacja: 18.06.2011, 15:59

Brak opłat za przelewy i wypłaty z bankomatów oraz karty płatnicze darmo – tak ostatnio reklamują się banki. Równocześnie niemal wszystkie banki notowane na GPW poprawiły wyniki z opłat i prowizji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • wrobel(2011-06-21 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    no coz, zalezy jak zwykle gdzie i jak. Jak sie umiejetnie obslugujesz kontom to wyjdziesz na plus

    Odpowiedz
  • Marcin(2011-06-21 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nie narzekam na internetowym w getinonline. Wszystko sprawnie przez net można w domu załatwić. Nie trzeba latać po placówkach i się bolcować z panią w kasie.

    Odpowiedz
  • ...(2011-06-18 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    "Na przykład mBank zapowiedział, że jeśli klient nie wykona miesięcznie co najmniej jednej transakcji za min. 100 zł" - albo autorowi sie cos popie...lilo albo jest nieudolnym pisarzyna (tylko co taki robi w gazecie prawnej? przecież to wstyd dla tej red.). Wystarczy wejsc na strone banków zeby samemu sie przekonac o opłatach, przykładowy mBank:
    "Aby zostać zwolnionym z opłaty za kartę wystarczy np. wykonać w ciągu miesiąca kalendarzowego płatności bezgotówkowe o wartości min. 100 PLN łącznie wszystkimi posiadanymi kartami mBanku (debetowymi, kredytowymi, wirtualnymi - dotyczy kart z oferty dla Klientów indywidualnych) - transakcje te muszą zostać w danym miesiącu rozliczone (czyli widoczne w historii operacji wykonanych)". Reszty nie komentuje nie ma czego...

    Odpowiedz
  • wiecheć(2011-06-18 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    A już jakikolwiek kontakt z jakimkolwiek bankiem to istna droga przez mękę... systemowo zamierzona...

    Odpowiedz
  • Yoda(2011-06-17 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu Inna kultura bankowości...

    Odpowiedz
  • $(2011-06-17 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    6,9zł kosztuje ROR w PKO BP jeżeli wpływy są mniejsze od 2000zł w koncie "zero"

    Odpowiedz
  • Były platynowiec(2011-06-17 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Private banking to czyste oszustwo i pożywka dla banków, bo z "biedniejszych" klientów nie da się aż tyle wyłuskać, a obiecują wiele rzeczy (np. kursy walut najkorzystniejsze na rynku, czasem na przelewie zagranicznym bank jest w stanie "wydoić" nawet 4 tys. zł spreadu, innym razem 1.750 zł ==> różnica pomiędzy zakupem EUR w kantorze i największym "polskim banku"). A złota karta kosztowała chyba 250 zł rocznie. Wolę być jednak szarakiem w Getin Banku. Getin kilka lat temu też miał prawie wszystkie usługi za "zero zł", obecnie jest prawie zero usług za "zero zł", w tym najważniejsze - przelewy internetowe

    Odpowiedz
  • Pod waruniem że wpływy jak do PKO masz większe niż(2011-06-17 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    2000zł miesięcznie -inaczej ROR tam kosztuje 6,7zł.

    Odpowiedz
  • Zorro(2011-06-17 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Mało tego,obiecują nagrody(ja wybrałem dysk zewnętrzny) i dopominając się wielokrotnie -go nie otrzymałem. Mało tego na PIN czekałem prawie 6 tygodni,mając kartę i nie mogąc z niej płacić rachunki.Chodzi tu o Getinbank.Już bank zmieniłem.

    Odpowiedz
  • teresa(2011-06-17 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Elementarne fakty, żadnych szczegółów...Lipa.

    Odpowiedz
  • Michał(2011-06-17 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety banki traktują klientów tak samo jak sieci komórkowe. Czyli wszystko dla nowych, nic dla stałych klientów. Trzeba po prostu ciągle zmieniać bank. Osobiście jestem już ostatni rok w moim banku. Wkurzyło mnie już nie zmienianie niczego w opłatach za moje konto. Wole się przenieść do innego banku i mieć przywileje nowego klienta.

    Odpowiedz
  • dario(2011-06-17 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    tak jest w KredytBanku - który dla nowych ma konto za darmo, a stali klienci musza płacić za wszystko!! niezłe chwyty, ale klienci uciekają do innych darmowych banków!

    Odpowiedz