Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA (ZMPG), który wydzierżawił teren pod powstałe centrum na 30 lat, poinformował w komunikacie, że "Morskie Centrum Serwisowe Rolls -Royce, dzięki działalności w branży napraw i konserwacji statków, przyciągnie zagranicznych inwestorów, w konsekwencji zwiększając znaczenie Portu Gdynia, zarówno poprzez kontakty biznesowe, jak i tworzenie lokalnych miejsc pracy".

Prezes ZMPG, Janusz Jarosiński powiedział PAP, że w centrum o powierzchni 2 tys. mkw. pracować będzie ok. 70-80 osób i większość, głównie kadra inżynierska, została już zatrudniona. Centrum w piątek oficjalnie rozpoczęło działalność.

Rolls-Royce Marine Poland Sp. z o.o. prowadzący centrum należy do grupy Rolls-Royce, jednego z największych światowych dostawców projektów okrętowych, wyposażenia okrętowego i zintegrowanych rozwiązań systemowych dla statków. Firma zajmuje się m.in. produkcją okrętowych systemów napędowych.

Działalność Rolls-Royce'a obejmuje także projektowanie okrętowe, produkcję urządzeń pokładowych, systemów napędów takie jak silniki wysokoprężne i turbiny gazowe, śruby napędowe, stery strumieniowe i dysze wodne, oraz wiele innych morskich systemów kontroli, wyposażenia i urządzeń.