Nie kupuj teraz. Mieszkania będą jeszcze tanieć

10.06.2011, 03:00; Aktualizacja: 10.06.2011, 14:02

W maju ceny mieszkań wzrosły średnio o 0,2 proc. Jednak jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, główną przyczyną tej korekty jest wzrost liczby kredytów w programie „Rodzina na swoim”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • 14ana(2020-06-11 10:29) Zgłoś naruszenie 10

    To zgadza się z twardymi faktami na portalach ogłoszeniowych przez zwiększenie ilości ofert dla przykładu: Oferty portalu. OLX -04.2019 Najem= 30 098 Sprzedaż = 25 587 OLX -06.2020 Najem= 51 431 Sprzedaż = 33 306 Pamiętajcie jeśli inflacja stopuje, jest więcej towaru na rynku i kiedy bezrobocie rośnie - zawsze ceny nieruchomości spadają. Wyszukajcie w Google: Bezrobocie, a ceny mieszkań Nie dajcie się sfrajerować przez płatnych troli, którzy naganiają na ostatnią okazje, kiedy ceny są na szczycie górki i zaraz zaczną porządnie spadać (nawet 10-20% to ogromne zaoszczędzone sumy)

    Odpowiedz
  • jozio(2011-06-17 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    nie ma to jak kretyni ktorzy uwazaja ze ceny nieruchomosci ida tylko w gore ...

    - yerrou z IP: 193.41.230.* (2011-06-16 13:00)

    sprawdz osle po ile sie te ziemie sprzedaja

    - : Szewcu z IP: 95.160.100.* (2011-06-10 12:14)

    jasne ... najlepiej wziac kredyt na 50 lat i byc paniskiem na 50 metrach


    - Marcin z IP: 213.241.61.* (2011-06-16 20:53)

    tak jelopie lepiej wziac kredyt i splacac bankowi przez cale zycie

    normalnie bedzie wtedy kiedy za 1 pensje netto bedzie mozna kupic 1 metr mieszkania ... czy tak bedzie nie wiem, ale wiem, ze ceny nieruchomosci nie wzrosna przez dobrych kilka lat dopoki nie zostanie zlikwidowany skok cen z lat 2004-2008 wynikajacy z glupoty polakow napedzanej rozdawnictwem kredytow i analizami wszelkiej masci kretynow pokroju grzabki

    Odpowiedz
  • ada(2011-06-17 15:22) Zgłoś naruszenie 01

    Nie ma co takich artykułów czytać. Jak się ma stabilną sytuację to trzeba iść do dorady z opena i po prostu podjąć decyzję.

    Odpowiedz
  • Marcin(2011-06-16 20:53) Zgłoś naruszenie 15

    I wynajmuj przez następne miesiąca napychając komuś kieszeń. Tak to można czekać w nieskońcozność i nie bedziesz miał nigdy.

    Odpowiedz
  • yerrou(2011-06-16 13:00) Zgłoś naruszenie 45

    szkoda, że analitycy jak zwykle nie wiedzą, co się dzieje na rynku. np. w Wa-wie developerzy kupują na gwałt dziłaki pod nowe osiedla. Sprzedają się grunty, o które od 4-5 lat nikt nawet się niue pytał. Teraz przebijają sie cenami... Jaki z tego morał? jakiś osioł chce kupc mieszkanie, ale go nie stać, więc pisze na prawo i lewo, że ceny spadną. Mam nadzieję, że zapłaci za swoją głupotę jak mu wszystkie mieszkania wykupią...

    Odpowiedz
  • szerszeń(2011-06-10 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Szczególnie w sytuacji, gdy postanowiono, że kończy się program "Rodzina na swoim". Popyt przewyższy podaż, co to oznacza dla kupujących -wiadomo.

    Odpowiedz
  • mario(2011-06-10 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    wielka plyta Krakow Biezanow po 4000-4500m

    Odpowiedz
  • Szewcu(2011-06-10 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie kupujcie teraz mieszkań, żyjmy jak kloszardzi na ulicy. Niech szanowne grono z artykułu wyliczy czy rzekomy spadek cen mieszkań zrekompensuje np. wydatki związane z wynajmem mieszkania w czasie oczekiwania na spadki cen ...

    Odpowiedz
  • Likamon(2011-06-10 11:57) Zgłoś naruszenie 21

    jak to było: "kto nie kupił, ten przegrał życie?"

    Odpowiedz
  • Michał(2011-06-10 11:46) Zgłoś naruszenie 20

    Ufff... dobrze, że powiedzieliście, bo mi zostało trochę pieniędzy z porannych zakupów i tak sobie myślałem "a może by tak mieszkanko kupić?". Teraz dzięki GP wiem, że trzeba jeszcze trochę poczekać. W sobotę będę kupował kure na rosół. Jak mi zostaną drobne to skocze do dewelopera i kupie sobie jakieś M i może lody jeszcze.
    Dziękuję ci GP!

    Odpowiedz
  • *(2011-06-10 11:41) Zgłoś naruszenie 20

    ...a wcześniej pisano że taniej już nie będzie :)

    Odpowiedz