Bezsprzecznie najkorzystniejsze warunki kredytowania hipotecznego w EUR udostępnia aktualnie Deutsche Bank PBC – takie są wnioski z najnowszej analizy opracowanej przez analityków TotalMoney.pl.

Dobra cena kredytu, czyli jaka?

Poszukiwania najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego w EUR zawężone zostały do wspólnego mianownika – którym jest kwota kredytu w wysokości 250 000 zł, spłacie rozłożonej na 30 lat i 20% wkładzie własnym (80% ltv).

Ranking kredytów hipotecznych w EUR - lipiec 2011
Poz.Nazwa BankuRata równa w PLNProwizjaMarżaRRSO
1Deutsche Bank PBC S. A. 1074,000%1,6%3,26%
2Polbank EFG1040,000%1,4%3,48%
3LUKAS Bank1420,002%1,6%4,15%
4NORDEA BANK POLSKA1165,001,5%2,2%4,2%
5PKO Bank Polski1231,70%2,25%4,22%
6Bank Zachodni WBK S.A.1211,612%2,15%4,28%
7Kredyt Bank1187,000%1,9%4,37%
8Raiffeisen Bank1143,150%1,6%4,64%
9Alior Bank1161,000%1,8%4,77%
10BOŚ S.A.1457,341,18%3.3%5.38%
11Bank BPH1431,160.6%3,2%5,8%
12Getin Noble Bank S.A.1470,000%4,4%6,69%
Stan na: 17 lipca 2011 r.
Założenia: Kredyt na 100% LTV, Kwota kredytu 250 tys. Waluta PLN, okres kredytowania 30 lat. Oferta z cross -sell (wykupienie dodatkowych produktów, promocje itp ) Źródło: Banki oraz TotalMoney.pl.

Marża 1,59% dla kredytu w EUR - finansowanie nawet do 100%

Liderem lipcowego opracowania został Deutsche Bank PBC. Najlepsze warunki kredytowania to obecnie brak prowizji za udzielenie kredytu (stawka 0%) oraz marża na poziomie 1,6%. Miesięczna rata przy takim parametrach wynosi jedynie 1 074 zł, zaś rzeczywisty koszt kredytu poniżej 3,3%!

Na drugim miejscu uplasowała się nowa oferta kredytowa Polbank EFG, gdzie kredyt udzielany jest również bez prowizji przy 1,4% marży kredytowej co przy pozostałych parametrach oferty powoduje, że RRSO wynosi 3,5%;

Na najniższym stopniu podium znalazła się oferta Lukas Bank z ratą 1 420 zł - wyższa rata spowodowana jest 2% stawką prowizji oraz marżą na poziomie 1,6%.

Na oferty kredytowe bez prowizji liczyć można m.in. w Kredyt Banku, Raiffeisen Bank oraz Alior Bank – marża kształtuje się w tych bankach na poziomie od 1,6 do 1,9%, jednak po spełnieniu szeregu wymagań stawianych przez dany bank.

Jakie haczyki czekają na nas przy najlepszych ofertach w EUR?

Najkorzystniejsze oferty kredytowania w EUR dostępne u liderów zestawienia oferowane są po spełnieniu następujących warunków w:
- Deutsche Bank PBC – należy nabyć pakiet konta osobistego DB Life wraz z kartą kredytową;
- Polbank EFG niezbędne jest przystąpienie do pakietu ubezpieczeniowego (na życie lub od utraty pracy oraz otwarcie konta osobistego wraz z kartą płatniczą);
- Lukas Bank, gdzie należy posiadać lub otworzyć rachunek osobisty i przekazywać nań uzyskiwane dochody, a minimalnym akceptowalnym przez bank pułapem wynagrodzenia jest w przypadku rodziny 7 000 zł, zaś dla singla 5 000 zł miesięcznie.

Interesuje Cię kredyt w euro? Wybierz najlepszy

Kredyt w walucie tańszym, ale wahania kursowe spore…

Poziom oszczędności, które „otrzymujemy” podpisując umowę walutowego kredytu hipotecznego w porównaniu do kredytu w naszej rodzimej walucie jest niebagatelny. Jednak doświadczenia ostatniego okresu wskazują, że finansowanie w walucie obcej może okazać się niebezpieczne dla osób, które myślą o wcześniejszej spłacie kredytu, gdyż może okazać się, że pomimo regularnej obsługi kredytu do spłaty pozostanie nam więcej nić pierwotnie zaciągnięta kwota… Jednak z drugiej strony miesięczna rata rzeczywiście mniej obciąża domowy budżet. Każdy powinien przedmiotową kalkulację przeprowadzić w oparciu o dane własnego budżetu domowego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzi by przebierając w gąszczu atrakcyjnych ofert bez prowizji albo z niską marżą skorzystać z porównania dostępnych ofert i wybrać tą w danym momencie najlepszą!