KE: Polska powinna podnieść wiek emerytalny mundurowych i zreformować KRUS

07.06.2011, 16:42; Aktualizacja: 08.06.2011, 16:43

Polski rząd powinien podnieść ustawowy wiek emerytalny w służbach mundurowych oraz ustanowić harmonogram zmian ubezpieczenia społecznego rolników - rekomenduje Komisja Europejska. We wtorek Komisja wydała rekomendacje dla wszystkich państw w ramach nowej, antykryzysowej procedury oceny krajowych planów budżetowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • son(2012-02-14 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    a moze Komisja UE ODPOWIE DLACZEGO JESTESMY JEDYNYM KRAJEM UE W KTORYM TO NIE MA ZASIŁKOW OD UTRATY PRACY SOCJAL,ZWOLNIONY PO 35 LATACH PRACY W WARUNKACH SZKODLIWYCH ,PLUS STAZE UNIJNE PO 6 M-CY I ZYCIE W MOPS ZASIŁEK 120 ZL/ZA CO ROBIC OPLATY I PRZYCHODZI KOMORNIK ZABRAC MIESZKANIE KTOREGO TA OSOBA DOROBILA SIE PODCZAS PRACY ZYCIA TO JEST DOBROBYT UNII

    Odpowiedz
  • alik(2011-07-20 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    najwyższa pora zrobić to a nie myślec o swoich korytach szanowni politycy

    Odpowiedz
  • tedy(2011-07-13 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Barroso powiedział "ochrona naszego dobrobytu".Miał oczywiście siebie i tą bandę urzędasów unijnych na myśli.Nie mam zamiaru pracować do śmierci tylko dlatego aby oni żyli na odpowiednim poziomie.Mam 43 lata ćiężkiej pracy za sobą i to wystarczy.A UE mam w d...e!!!

    Odpowiedz
  • funky(2011-06-08 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Komisja nie rekomendowala podwyzszenia wieku mundurowym tylko stwierdzila ze wiek emerytalny mundurowych i gornikow jest nizszy od powszechnego. Usluzna prorzadowa gazeta z polowy zdania zrobila caly artykul pomijajac pozostale 18,5 uwag Komisji. Rzetelnosc przede wszystkim ale chyba nie dotyczy to mediow w Polsce.

    Odpowiedz
  • miś(2011-06-08 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję redaktorom, przeczytać dokument w języku angielskim z rekomendacjami i prawidłowo go sobie przetłumaczyć, a nie pisać banialuki, http://ec.europa.eu/polska/news/documents/110607_csr_poland_en.pdf

    Odpowiedz
  • klakier(2011-06-08 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie z KE, nakażcie Polsce zerwanie umowy z Watykanem-konkordat, dzięki któremu na utrzymanie w/w Państwa i ich obywateli [księży] Polska ,kosztem biedy swych Obywateli "buli" co rocznie 10mld. Nakażcie skończyć z DOPŁATAMI do Firm państwowych i ich "socjalu"- to już jest CHORE !. A emerytury "M"-ych wprowadzić na zasadach UE,od "zaraz" jak zrobili to polskim kobietom,zabierając im "prawa nabyte" do emerytury z m-ca/m-c, potraktowali ich jak "bydło" -bez obrazy Panie!,ale takie są fakty, a czy tzw."mundurowi to "lepszy" gatunek człowieka, MACIE WYBORY,- więc rządzcie!-głosami, lub do "garów i łóżka" jak chcą księża i władcy marionetkowego rządu Katolandu,tj. "niby" Polski,a w rzeczywistośći koloni Watykanu.

    Odpowiedz
  • lp(2011-06-07 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nie do policji to do kopania rowów.Wybór należy do ciebie.

    Odpowiedz
  • danio(2011-06-07 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe jacy idioci się zgłoszą do pracy w policji za te pieniądze

    Odpowiedz
  • do 4:(2011-06-07 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wynagrodzenia nie wzrosna i lepiej na pewno nie bedzie jesli mundurowki i KRUS beda roz... finanse panstwa.

    Odpowiedz
  • Jogi(2011-06-07 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    A może KE zajęła by się zarobkami i wydała rekomendacje ich zrównania z unijnymi!!!

    Odpowiedz
  • YOGI(2011-06-07 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram 1:obywatel ,tylko tego nikt nie czyta z Decydentów, OPZZ zebrało ponad 280 tyś. podpisów w tej sprawie .Na blogu do Premiera są wpisy w tej sprawie i nic się nie dzieje.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2011-06-07 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Mała uwaga.
    Jak ktoś ma dziś 40 lat stażu składkowego to na koniec 1998 roku ma jako kapitał początkowy jakieś 450 tyś. plus 80 tyś. za składek po 98r. to waloryzowane składki wystaczą na emeryturę do 93 lat życia. Dożyje ?

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-06-07 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    ZGADZAM SIE Z PROPOZYCJA UE TZN WIEK EMERYTALNY MUNDUROWYCH PODWYZSZYC ZAJAC SIE KRUSEM ALE JEDNOCZESNIE WPROWADZIC MOZLIWOSC PRZECHODZENIA NA EMERYTURE BEZ WZGLEDU NA WIEK PO 40 LATACH PRACY TAK JAK JEST W POZOSTALYCH KRAJACH UNIJNYCH I NIE TYLKO

    Odpowiedz