"Obecne negocjacje ze związkami zawodowymi JSW dotyczą spraw bieżących. Nie ma problemu, jeśli chodzi o upublicznienie JSW. Nie widzę ryzyk lub zagrożeń, aby upublicznienie mogło się przesunąć" - powiedział dziennikarzom w poniedziałek Pawlak.

Wcześniej także minister skarbu Aleksander Grad wyraził przekonanie, że informacja o planowanym strajku w JSW nie wpływa na harmonogram upublicznienia grupy i debiut spółki odbędzie się 6 lipca.

Piątkowe rozmowy związkowców z przedstawicielami zarządu JSW oraz ministerstw gospodarki i skarbu nie przyniosły efektów. Na 9 czerwca związki zapowiedziały rozpoczęcie dwugodzinnego strajku na każdej zmianie. Poinformowali, że jeśli zarząd spółki nie będzie chciał rozmawiać, ogłoszony zostanie strajk generalny.

Związkowcy porozumieli się wcześniej z zarządem spółki w sprawach pracowniczych, uzyskując m.in. 10-letnie gwarancje zatrudnienia i zapewnienie, że dotychczasowe regulacje pracownicze będą nadal obowiązywać. Do rozstrzygnięcia pozostały jeszcze kwestie płacowe - związki chcą podwyżki o 10 proc., a zarząd uzależniał wzrost płac od wprowadzenia efektywnościowego modelu wynagradzania.