Od wakacji loty na trasie Kraków - Gdańsk będą się odbywać dwa razy dziennie jedynie w poniedziałki, środy i piątki oraz raz dziennie we wtorki i czwartki, soboty i niedziele.

"To jest początkowy rozkład wakacyjno - biznesowy; od września planujemy zacząć bazować samolot w Krakowie i wtedy połączenia z Gdańskiem będą realizowane dwa razy dziennie: rano i wieczorem" - zapowiedział Dąbrowski.

Według niego, w przyszłości Eurolot chciałby uruchomić kolejne bezpośrednie połączenia między miastami w Polsce, z pominięciem Warszawy.

"W naszej strategii jest przyjęte, że to, co teraz otwieramy, to jest początek. Pracujemy nad tym i niedługo poinformujemy o dalszych planach" - zaznaczył.

Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice Jan Pamuła zaznaczył, że nowe połączenie jest realizacją postulatów krakowskiego lotniska, aby zyskało ono bezpośrednie loty do innych polskich miast.

Trasę z Gdańska do Krakowa obsługiwać będą samoloty typu ATR 42, zabierające na pokład 46 pasażerów.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL) jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce. W zeszłym roku obsłużył blisko 2,9 mln pasażerów.

W sezonie letnim lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia z 41 miastami (46 portami) w Europie i Ameryce Północnej. Operuje z niego 17 przewoźników: 12 tradycyjnych i 5 niskokosztowych.

Eurolot SA jest spółką Skarbu Państwa. Do tej pory wykonywała loty dla PLL LOT oraz czartery.