Gdzie się podziało 270 mld złotych? Nasz dług eksplodował

autor: Beata Tomaszkiewicz11.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 11.05.2011, 08:49

Rząd zamiast wprowadzać reformy, wybrał drogę wzrostu zadłużenia. Nasz dług eksplodował i na koniec tego roku będzie o połowę większy niż przed czterema laty. Gdyby przyszedł następny kryzys, nie mielibyśmy już od kogo pożyczać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (52)

  • rewizor(2011-05-11 06:25) Zgłoś naruszenie 00

    DLATEGO W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI!!Tusk powołuje następny urząd do...no właśnie do czego, z nowym nabytkiem, Arułkowiczem-aby żyło się lepiej-nielicznym

    Odpowiedz
  • Gość(2011-05-11 06:42) Zgłoś naruszenie 00

    Za tak duże zadłużenie państwa w większości odpowiada inteligencja w Polsce. To ta warstwa społeczna w większości poparła Platformę Obywatelską i popiera ją do dzisiaj. Ci ludzie myślą że ekonomia to iluzja , ale niestety tak nie będzie. W polskim systemie kształcenia są luki , które spowodowały analfabetyzm gospodarczy.

    Odpowiedz
  • kaz(2011-05-11 06:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry zwyczaj, nie pożyczaj.

    Odpowiedz
  • tixx(2011-05-11 07:06) Zgłoś naruszenie 00

    A gdyby to samo zdarzyło się za rządów PISu, to mielibyśmy premiera przed Trybunałem Stanu, rewolucję na ulicach i rozwiązanie Parlamentu...

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2011-05-11 07:15) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie ktoś zauważył, że obniżanie podatków było blędem

    Odpowiedz
  • Dziwię się GP i Jej dziennikarzom oraz tym Lewiata(2011-05-11 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    Już dawno pisałem w komentarzach:

    "Kraj tonie w długach a Donald z grupą kiboli aby zaspokoić pazerne media - bez Konstytucyjnej zgody Narodu co jest obowiązkiem w przypadku znacznych wydatków budżetu (Referendum wynikające z art 125 Konstytucji ) dalej na tą HUĆPE zadłuża ten kraj i żaden dziennikarz nie zająknie się ile ta impreza Nas będzie kosztowała ,ile Donald na ten cel nabrał z BŚ pożyczek i na ile ten POlityczny złodziej okradł przyszłych emerytów (nową ustawą o emeryturach POdmostowych dla pracujących w dotychczasowych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy).

    ...Nikt też z dziennikarzy się nie zająknie jakie duże długi za tą HUĆPĘ -Nam PO sobie ten ZIELARZ POzostawi do spłacenia w budżecie za 2013 i w latach następnych. !!!

    Ile Wam razy jeszcze trzeba to tłumaczyć.??

    Odpowiedz
  • Pamiętacie ten Transparent na Stadionie z napisem(2011-05-11 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    "Donald ty matole Twój Rząd wykończą kibole"?

    "Za co Donald Tusk nienawidzi kibiców piłkarskich? Przecież jest jednym z nich. Był szefem szalikowców Lechii Gdansk, brał udział w zadymach po meczach wyjazdowych tego klubu w Bydgoszczy i Olsztynie. Przed niemal 4 laty jesienią 2007 roku była o tym mowa najpierw w audycji radia "TOK FM", a następnie w programie "Teraz my" Sekielskiego i Morozowskiego w "TVN 24". W "TOK FM" niezastąpiony Tomasz Wołek wychwalał odwagę kibola- Tuska za to, że dzielnie poczynał sobie w starciu z kibicami Zawiszy Bydgoszcz używając w tym celu… jakiegoś węża ogrodowego! W audycji tej skomentował to prof. Wiesław Władyka, mówiąc o Tusku "żulja" (miało być śmiesznie) zaś Jacek Żakowski, jak zwykle bardzo dowcipnie, krzyczał wtedy "Donald, bierz bejsbola i do roboty!". Na koniec złotousty Wołek chwaląc odwagę kibola Tuska powiedział, że takie sytuacje miały miejsce nie tylko w Bydgoszczy"

    Już wiecie "Gdzie się podziało 270 mld złotych? "

    Odpowiedz
  • A tzw "aktywa" OFE ???(2011-05-11 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu OFE skupiły jako aktywa za ponad 200 mld zł Obligacje Skarbowe.

    Pytam za co je Państwo wykupi od OFE by OFE były w stanie wypłacać emerytury ???

    Zapewne któryś z kolejnych Rzadów odetnie się od tych obligacji kwitując, że to nie on sprzedawał OFE te felerne obligacje i to nie ich problem.

    W końcu widziały gały co brały i tu OFE stoi na starconej pozycji.
    Może być niewypłacalny ZUS to czemu nie OFE.

    Odpowiedz
  • BB Johnson(2011-05-11 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    45.000.000.000,00zł - tyle płacimy samych ODSETEK od długu publicznego, bez jakiegokolwiek jego spłacania. Żeby nie było wątpliwości czy zadłużanie państwa jest dobre: 45 miliardów złotych samych odsetek!

    Odpowiedz
  • arek(2011-05-11 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd nie może nie wykupić obligacji z OFE bo są to zwykłe obligacje i OFE mogą nimi obracać na wolnym rynku. Gdyby rząd nie chciał wykupić obligacji z OFE to jest to równoznaczne z ogłoszeniem niewypłacalności (czyli bankructwa).

    Odpowiedz
  • Anda(2011-05-11 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    W sprawie OFE powinno się odbyć referendum.To oczywiste.I tu Trybunał Stanu
    dla polityków PO i PSL jest obligatoryjny.

    Odpowiedz
  • Więcej Stadionów na potrzeba(2011-05-11 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    i Premierów -KIBOLI.

    Odpowiedz
  • Część tego zadłużenia jest racjonalna(2011-05-11 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Bo by wziąć 85% kasy na inwestycję np. drogowe z Unii to my musieliśmy dołożyć zaledwie 15% - wiec tu bezwzględnie zadłużenie miało to sens.

    Bo nas nigdy nie było stac na taki 100% wydatek z budżetu.

    Odpowiedz
  • Spod lady(2011-05-11 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    "Posły osły,senatory,do koryta wyścig spory".

    Odpowiedz
  • baca(2011-05-11 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Wajda:--- "Odp***cie się od Tuska. To wybawiciel! "
    wywiad z A. Wajdą, przedstawicielem elity tak intelektualnej jak i kulturalnej .

    Odpowiedz
  • do 6(2011-05-11 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomniałeś już kto zafundował Polsce/kibolom/Euro2012?

    Odpowiedz
  • cd(2011-05-11 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ilość doradców, ministrów nie nobilituje, potwierdza jedynie niekompetencyjność rządzących. Wszystkie tzw reormy Buzka przyniosły Polsce i Polakom straty. Czas najwyższy by dokonać ich zmian i zasadniczych korekt.Powołane tą reformą powiaty są zbędne i przeżerają majątek publiczny.Powołane dwa szczeble wojewódzkie potwierdzają tylko głupotę reformatorów. Senat w obecnej formie to "pierdzi-nstytucja" marnotrawiąca środki publiczne. Reforma Oświaty doprowadziła do zapaści nauczania. System lecznictwa jedno wielkie dno a lekarzy odmoralniono całkowicie. System polityczny pozwala na rządy mierzwy moralno-politycznej a posłowie i radni "łażą" po partiach jak krowy w wolnowybiegowej oborze. Prezydent zamiast stanowić swoim Urzędem najwyższy organ władzy państwowej - jest kwiatkiem do kożucha pozorującym władztwo. Bikt nie kontroluje władzy ponieważ instytucje kontrolne podlegają kontrolowanym.Słóowem jedno wielkie dno i stąd wszyscy mają dobro publiczne w nosie a więc długi sobie rosną i rosną.

    Odpowiedz
  • do wszystkich(2011-05-11 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ujadacie aby ujadać-każda reforma zmniejszająca zadłużenie/przynajmniej je hamująca/powoduje lament zainteresowanych i ujadanie.Aby w tym kraju coś zrobić musiałoby być zrozumienie społeczeństwa,że jak tego nie zrobimy to znikniemy jako kraj.Przecież na reformy nikt nie wyraża zgody np:vat,emerytury,krus,emerytury mundurowe,ofe,górnicy,prywatyzacja itp.

    Odpowiedz
  • baca(2011-05-11 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    do18- Guzowaty mił rację mówiąc że .---"Rządzą nami dupki ..."
    "Trzeba jak najszybciej znaleźć prokuratora i dać ich pod trybunał" - powiedział
    u Rymanowskiego p. Guzowaty .
    "To, co robi ta ekipa, szkodzi Polsce. To jest szwindel, to narusza interes
    gospodarki polskiej i Polaków"
    "Robią błąd za błędem - pujdą za to do pier**la!
    -W jakim państwie my żyjemy , to są chłopcy .. ,gromada cwaniaczków ,która naciąga na kasę " .

    Odpowiedz
  • Stan(2011-05-11 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    W naszym kraju jest chore pojęcie Rządu. Czysz nie są to ludzie wyprani przez nas? To my ich wybraliśmy żeby robili dla nas i to oni powinni nam służyć. My jesteśmy właścicielami naszego kraju, to znaczy, że to my ich zatrudniamy. W jakiej firmie właściciel zatrudnia pracowników a później oni dyktują, co ten właściciel ma robić i próbuje nim rządzić? Jeżeli w firmie dochodzi do takiej sytuacji to porostu właściciel wywala takich pracowników na zbity pysk. Jeszcze do tego budują prawa żeby ich przypadkiem nie można było zwolnić i obrażają sie, że nie jesteśmy z ich 'rządzenia" zadowoleni. Poraża mnie tupet "rządzących".

    Odpowiedz