Gdzie się podziało 270 mld złotych? Nasz dług eksplodował

autor: Beata Tomaszkiewicz11.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 11.05.2011, 08:49

Rząd zamiast wprowadzać reformy, wybrał drogę wzrostu zadłużenia. Nasz dług eksplodował i na koniec tego roku będzie o połowę większy niż przed czterema laty. Gdyby przyszedł następny kryzys, nie mielibyśmy już od kogo pożyczać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (52)

  • Rychu(2011-08-13 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego wydatki na watykańskiego okupanta są tajne?

    Odpowiedz
  • reality(2011-05-18 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    O co właściwie ten płacz ???

    Kto wybrał tych super ekspertów od kopania piłki?

    Warto się zastanowić jak idziemy na wybory.

    Ale w naszym kraju LUDEK zawsze wie lepiej

    Woli Cuda i Zieloną wyspę a więc nie narzekać

    Nasze wnuki nas rozliczą !!!

    Odpowiedz
  • Anna(2011-05-17 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    ad.49. Nic się i tak nie zmieni, poza jednym: będzie więcej pieniędzy do zmarnowania. Pieniadze zostaną przyznaczone na zakup kolejnych posłów-typu Arł... , na zatrudnienie rodzin i znajomych na kolejnych zmyślonych sztucznych etatach, na fikcyjne ale za to b kosztowna biura i td. Kiedy zaczął się kryzys w Niemczach wprowadzono ulgi podatkowe, kosztem skarbu państwa, ażeby społeczeństwo mogło więcej wydawać, bo to nakręca gospodarke...
    w Polsce zaś wciąż się trzepie i tak pustą kieszeń Kowalskiego, bo koszty utrzymania rządzących i ich otoczenia wciąż rosną . O kosztach Kowalskiego nie mysli nikt, jak też o gospodarce, która się wreszcie załamie, bo Kowalski będzie kupował coraz mniej towarów i usług. Bo go na to po prostu nie stać.

    Odpowiedz
  • ewa(2011-05-16 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie powinny byc kroki rządu.
    1/ kasy fuiskalne dla wszystkich, bez względu na obrot
    2/ podpisywanien umów o prace co najmniej jeden dzięn przed rozpoczeciem pracy,
    3/ Wszyscy placą ZUS łacznie z mundurowymi i górnikami
    4/ Wiek emerytaklny dla wszystkich bez wyjątku grup zawodowych 65 lat
    5/ stawki podatkowe 18 - 32 - i 60 %
    6/ skladka emerytalne podwyzszone jak było przed ich zmnijeszeniem
    7/ stawka VAT jednolita
    8/ emeryci mundurowi taki sam sposób naliczanie jak cywilom
    9/ znieśc wszelkie przywileje, ulgi podatkowe
    10/ znieśc umowy o honororia, (opodatkwać )

    Odpowiedz
  • Anna(2011-05-16 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Polska jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych dla ludzi krajów w całej Europie. Jeśli już cudzoziemiec kupuje w tym kraju nieruchomość (przeważnie mieszkanie) to jest wjetnamczykiem bądź chińczykiem. Dla porównania w Czechach chętnie kupuje nieruchomości całą Europa, gdzyż jest to kraj atrakcyjny jak do inwestowania tak i do celów wypoczynkowo-turystycznych. Zdecydowanie Czechy są bliżej tych rozwiniętych krajów UE, natomiast Polska w ostatnich kilku latach b się cofnęła. Najbardziej masakrycznie ma się służba zdrowia ( nie tak dawno zmarło kolejne dziecko z powodu odwodnienia, bo nie przyjęli go na oddział , odsyłając rodziców z półprzytomnym 10-mies. dzieciakiem dodomu). Oświata, która już nie rokuję wcale, gdyż jest całkowitą ruina. Reszta ma się podobnie.

    Odpowiedz
  • bibi(2011-05-14 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Solidarnuchy nie spoczną póki nie roz...wszystkiego tak, żeby ten już nikomu niepotrzebny, bo wręcz wrogi ludziom, kraik przestał istnieć, ale najpierw wszystko muszą dokładniuteńko rozkraśc, co bardzo skutecznie robią od 1989 roku.

    Odpowiedz
  • roadster(2011-05-12 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    A głupi naród dalej nic nie rozumie.

    Odpowiedz
  • Jan(2011-05-12 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    do olo
    A kto ma walczyć z szarą strefą ? urzędnik US, który na przeprowadzenie kontroli ma 12 dni??? Przecież ograniczenie czasu trwania kontroli to działanie mające na celu ograniczenie wykrywalności szarej strefy. Czy dopiero nasi prominenci zrozumieja co zrobili gdy nie będzie pieniędzy na ich diety i pobory. Czy nie widzą, że co roku coraz mniej wpływa do budżetu z podatków (z wyjątkiem VAt ale to "zasługa" wzrostu cen) a nie wykrywalności i zmniejszania szarej strefy. Dlaczego jedni płaca uczciwie podatek od każdej zarobionej złotówki a drudzy śmieją im się w twarz i kolejny raz wyjeżdżają na seszele. Ktoś kto uczciwie rozlicza się z fiskusem nie musi się bać kontroli

    Odpowiedz
  • klakier(2011-05-12 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie dług- TO PROSTE,w kieszeniach klerykałów i kleru. KONKORDAT 10mld/rok x 21 lat [lenna-hołdu]= 210 mld + wyłudzenia kasy dla swoich. POLSKIM NIESZCZĘŚCIEM jest KOŚĆIÓŁ KATOLICKI i wprowadzeni do rządu klerykałowie z "S", za w/w konkordat. Dotąd będzie żle, dopuki będziemy wasalami Watykanu i płacili "myto" klarowi na utrzymanie Watykanu.

    Odpowiedz
  • dość pobłudy(2011-05-11 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    walka z kibicami to TEMAT ZASTĘPCZY aby właśnie odwrócić uwagę od megarosnącego długu rządów nieudacznika i fajtłapy nomen omen byłego kibola Lechii a jeszcze po cichu teraz Komo-ruski podpisał ustawę o szpitalach pora się przyjrzeć jak korzystną ludziom Chyba sam wyjdę niedługo z bejsbolem i po-wołam się na Żakowskiego MEDIA NIEZALEŻNE GDZIE JESTEŚCIE

    Odpowiedz
  • wit(2011-05-11 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem czego chcecie ?, przecież jest dobrze, tak mówią niektózy.

    Odpowiedz
  • olo(2011-05-11 22:36) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO jest cicho o SZAREJ STREFIE ? ! ! ! Podobież to 15% PKB. Czyzby w Polsce zapanowała jedynie uczciwość nie "kręcono lodów"

    Odpowiedz
  • mgr(2011-05-11 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem jak inni ale ja słyszłem, że w obecnym ustroju powszechnej szczęśliwości to takie rzeczy jak dzisiaj w Polsce to nie mają miejsca. Bo miało być tylko dobrze a tym czasem, no własnie jak jest ? bo to co sie pisze o tym nie świadczy o luksusie.

    Odpowiedz
  • tadek(2011-05-11 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    Jak czytam te wspaniałe pomysły o róznych likwidacjach czegoś tam i jescze czegoś, to ja mam propozycje aby zlikwidować wszystkich cwaniaków i oszustów takich co to nic nie dają a krzyczą że im się wszystko należy.

    Odpowiedz
  • edi(2011-05-11 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    Już w starożytności mówiono, że ludziom potrzeba chleba i igrzysk. Z chlebem tak sobie bo rozwarstwienie w społeczeństwie coraz wieksze a głodny dla sytego jest nieudacznikiem, którego udało sie oszukać głodową pensją. Igrzyska właśnie mamy mieć. Pięć stadionów każdy średnio po 1 mld zł za pożyczone pieniądze i za, które odstetki będziemy płacić jeszcze długo. Także całe społeczeństwo będzie płacić za przyjemności nielicznych i nie koniecznie ślicznych. "Gratulacje" za takie rządy.

    Odpowiedz
  • Tusk spelnia obietnice!(2011-05-11 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk spelnia obietnice!
    Jak tak dalej pojdzie to rzeczywiscie bedziemy druga Irlandia !! :(

    Odpowiedz
  • piotr(2011-05-11 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro Polską zarządza (trudno mówić o rządzeniu jeśli się czeka na cuda) malarz kominów przemysłowych,który do współpracy zatrudnił kolegów z boiska,to czego dobrego można się spodziewać ?
    Trzygodzinne expose Tuska i po trzech latach efekty jakby Lepper był w rządzie.Jak mogliśmy się nabrać na te puste obietnice i wizje,których Tusk nigdy nie miał zamiaru zrealizować.Jesienią trzeba wyeliminować obecnych uzdrawiaczy a napewno pajaców z pod znaku PSL. Dość !!! dla sługusów kleru i spekulantów.

    Odpowiedz
  • ciekavski(2011-05-11 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Bankowcy i finansiści sterujący politykami zgotowali nam ten los?

    Odpowiedz
  • lollander(2011-05-11 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    "Za około 50 – 70 mld zł odpowiadają obniżki podatków i parapodatków – PIT i składki rentowej. – To wpłynęło na wzrost deficytu o 2,4 proc. PKB, z tego: za 0,8 proc. PKB odpowiada wprowadzenie dwóch stawek podatku dochodowego zamiast trzech, za 0,4 proc. PKB wprowadzenie ulgi na dzieci, za 1,2 proc. obniżenie składki rentowej/.../ "

    piękne liczby...

    "Ekonomiści wskazują jednak, że niższe koszty pracy z drugiej strony przysporzyły budżetowi dochodów. Więcej ludzi pracuje, płacą więcej do ZUS i fiskusa. A firmy ze względu na wyższy popyt sprzedają więcej towarów."

    oo, a tutaj już nie ma liczb? a czemu przecież to niby ekonomiści wyliczali...chyba że nie chceli tego wyliczyć...
    Powyższy przykład, był lekcją manipulacji informacją.

    "Zaznacza też, że wbrew informacjom, które przedstawia rząd, transfery do OFE przyczyniły się do wzrostu deficytu w bardzo niewielkim stopniu."

    w niewielkim? 7,3% z każdej pensji w skali kraju to niewiele? Bezczelnie widać, że to pisali ci sami ekonomiści, których zatrudniają m.in. OFE. We własne gniazdo srać nie będą...Nie ma to jak oszukiwać ludzi...

    Odpowiedz
  • :)(2011-05-11 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rządził jeszcze Janusz Korwin Mikke:)

    Odpowiedz