W wywiadzie udzielonym agencji Bloomberg trzeci najbogatszy Polak powiedział, że po przejęciach dokonanych w 2010 roku Getin dalej rozważa nowe akwizycje, które pozwolą na przyspieszenie wzrostu grupy. Do Czarneckiego należy 56 proc. akcji Getin Holding, którego aktywa w okresie minionych trzech lat podwoiły się do kwoty 47 mld zł.

W tym roku notowania Getin Holding, który kontroluje Getin Noble Bank, ubezpieczyciela Europa i firmę doradztwa finansowego Open Finance, podskoczyły o 31 proc. To pięciokrotnie więcej w porównaniu z minimum z lutego 2009, co zapewnia obecnie wycenę całej grupy na poziomie 3,7 mld dolarów.

„Większość sektora bankowego w Polsce należy do wielkich globalnych graczy, którzy stracili apetyt na wzrost, ich nowe portfolia i nowe kredyty zdecydowanie się skurczyły” – powiedział Czarnecki w rozmowie Bloombergiem – „I to stanowi dla nas szansę wzrostu albo poprzez akwizycje, albo poprzez rozszerzenie bieżących operacji”.

Bloomberg przypomina, że w zeszłym roku Getin zajął drugie miejsce w Polsce pod względem ilości udzielonych kredytów hipotecznych. Grupa zainicjowała działalności Idea Banku, nastawionego na udzielanie kredytów dla małych i średnich firm. Grupa wchodzi również z usługami bankowymi do Ukrainy, na Białoruś i do Rosji.