Gaz zdrożeje od czerwca

11.04.2011, 03:00

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zamierza podnieść ceny gazu od 1 czerwca. Wniosek w tej sprawie złożyło PGNiG do Urzędu Regulacji Energetyki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Michał(2011-04-11 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Przygotowują sobie grunt przed wydobyciem gazu łupkowego. Żeby było z czego potem ewentualnie zjechać jak się okaże, ze nie trzeba dopłacać do zagranicznego gazu.

    Odpowiedz
  • arek(2011-04-11 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chcemy takie Unii Europejskiej, w której wszytko się nam narzuca odgórnie i nie zważa się na rosnące ceny. Skąd ludzie maja brać pieniądze na te podwyżki?

    Nie było Unii jakoś Polska sobie radziła, ludzie byli zamożniejsi.

    Odpowiedz
  • wasdr(2011-04-11 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ceny w górę w górę a pensje w końcu kiedy PODNIOSĄ???żygać się chce tylko swoje stołki pilnują żeby nie spaść

    Odpowiedz
  • Dziwna kraina(2011-04-11 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy w tym ********** coś stanieje... Albo pensje zaczną rosnąć ? Bnada pasożytów umie tylko doić, doić, doić...

    Odpowiedz
  • lipa(2011-04-11 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    dobrze!!!Efekty rzadów miłości i efekty przyjazni polsko-radzieckiej (rosja? toż to samo) - najdroższy gaz w Europie (oprócz Szwecji i Słowenii), najniższe stawki za tranzyt przez Polskę - posmoleńska umowa z Gazpropromem.Drenowanie Polski do dna...

    Odpowiedz
  • lipa(2011-04-11 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    do tego umorzenie długu Gazpromow (czytaj Putinowi) przez obecnie panujących tusków w wys.1,2 mld zł za nieplacenie nam za transfer gazu przez Polskę to też akt miłosci.Szkoda, że nie dla podatników-Polaków, którym zabiera się coraz więcej, a perspektywy są coraz gorsze (czytaj zaaprobowany przez rząd tsuka pakiet klimatyczny i pakt euro-plus). W 20 lat - zrobiono z nas gołod...ów i dziadów.

    Odpowiedz
  • JWL(2011-04-11 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Do #2
    tutaj z gazem może być odwrotnie i może będziemy mieli tańszy gaz jeśli Unia postawi na swoim.

    Poza tym z tego co pamiętam nasz prezydent chwalił się że mamy bardzo dobre kontrakty na dostawę gazu z Rosji (mniejsza z tym że Anglia płaci połowę mniej niż my za gaz od tego samego dostawcy). Co ciekawsze Waldemar Pawlak w 2009r. podpisał umowę z na dostawę gazu z Rosji i umowa ta wygasa dopiero w 2037 roku - a ja mam wrażenie że tutaj duży wpływ miało wykrycie złóż gazu łupkowego na terenach Polski. Bo powstanie kuriozalna sytuacja że będziemy mieli o wiele tańszy własny gaz, ale i tak nie będziemy mogli go używać bo jesteśmy skazani na Gazprom, co ciekawsze jakby nasz gaz szedłby na import to po cenie niższej niż my kupujemy od Rosji (stawka jaka płacimy za gaz jest obecnie jedna z największych w europie).

    Ehhh...znowu ktoś z polaków robi idiotów.

    Odpowiedz
  • kk(2011-04-11 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Wybraliśmy ich i mamy na co zasłużyliśmy...

    Odpowiedz