Podatki będą większe - wieloletni plan finansowy państwa nie jest przyjazny dla obywateli

autor: Grzegorz Osiecki01.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 01.04.2011, 10:43

Zamrożenie progów do 2014 r. sprawi, że z powodu inflacji więcej zapłacimy fiskusowi. Wieloletni plan finansowy państwa nie jest przyjazny dla obywateli.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (29)

  • dlaczego(2011-04-01 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    KRUSi inni dostają co roku i to niemała podwyżkę, tylko nieliczni na dole nie dostają, bo góra sobie przyznaje. Gdzie są ministrowie tych instytucji, którymi łata się ta dziurę budżetowa, inni jak KRUS mogą nie pozwolić, dlaczego pozwalają tak traktować swoich pracowników, to jest dyskryminacja... , na to są przepisy

    Odpowiedz
  • wiktor(2011-04-01 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    a niech płacą te glupawe lemingi z PO

    Odpowiedz
  • jak tak mozna(2011-04-01 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    pracuje w budżetowce, wstyd, żeby nią łatać dziurę budżetowa, przecież ci pracownicy na dole nie sa winni powstaniu tej dziury budżetowej, już drugi rok nie ma ani grosza podwyżki, gdzie wynagrodzenia są śmiechu warte, przecież to jawna dyskryminacja, co na to przepisy o dyskryminacji, bo inni pracujący np. ministrowie, posłowie dostają, nadaje się do Strasburga.

    Odpowiedz
  • A co z finansowaniem KK ???(2011-04-01 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    No tak. Wszędzie cięcia , wzrost podatków, cen.

    Ale po stronie wydatków jakoś nie doczytałrm o ograniczeniach dotacji na kościół katolicki .
    Wydajemy na utrzymanie tej organizacji miliardy. Kolejne miliardy organizacja ta ukradła , chocby za pomocą komisji majątkowej.
    Utrzymujemy przedstawicieli obcego i nie przyjaznego nam państwa,
    finansując rzeszę kapelanów , katechetów.

    Można mówić o prawdziwej reformie finansów państwa , jeżeli rozpoczniemy reformowanie od wydatków na ,KK , posłów ,senatorów ,najwyższych urzędników państwowych , oraz wprowadzając podatek 50% dla tych którzy zarabjają więcej niż uposażenie Prezydenta RP

    Odpowiedz
  • Cuda Donalda Tuska ...............(2011-04-01 07:05) Zgłoś naruszenie 00

    -Likwidacja abonamentu RTV
    -Zwiększenie POdatków dla najbogatszych (wprowadzenie podatku progresywnego),
    -Obniżenie podatków dla zwykłych obywateli (VAT w dół, podatki lokalne,opłaty wieczyste też),
    -Wzmocnienie złotego i zyski na "Opcjach Walutowych " (miliardy złotych).
    -Likwidacja niebotycznego zadłużenia Państwa , Stadiony funduje nam zaprzyjaźniony kraj a Naród POlski wyraża POdziękowanie za ten gest w referendum zgodnym z art 128 Konstytucji RP.,
    -Odbudowuje ZUSu (najniższa płaca z uwzględnieniem rodzaj zawodu czyli składki na ZUS których nie można POmniejszać płacami POdstołem a przez to multum środków w ZUSie na bieżące emerytury.(likwiduje zadłużenie ZUSu)
    -Odbudowuje system ubezpieczeń zdrowotnych -każdy wie że z Jego składek będzie w pierwszej kolejności leczony a więc buduje sobie konto dodatkowymi dobrowolnymi pieniędzmi na Fundusz zdrowia.
    -Wyprzedaje "z ogromnym zyskiem" majątek narodowy , odbudowywuje zakłady pracy ,godne płace dla zwykłych ludzi ,ogranicza niesłuszne dochody VIPów, -Potęgujące się bogactwo społeczne ,awans materialny społeczeństwa.
    -Nagradza zatrudnionych długo-letnio w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy . Fedak odchodzi później na emeryturę niż tak zatrudnieni-co jest sprawiedliwe społecznie .
    -Wzmacnia ale i kontroluje fundusze emerytalne ,każdy może lokować dla konkurencji składki nawet w bankach na specjalnych kontach dla przyszłych emerytów.
    -Odbudowy wuje zaufanie społeczeństwa do systemów praworządnego państwa ,likwiduje uPOlityczniony Trybunał Konstytucyjny ,uruchamia wreszcie prace Trybunału Stanu ,wzmacnia POmoc socjalną dla najsłabszych)
    - Wyrzuca J Buzka z parlamentu europejskiego i stawia przed TS za rozdanie jak ze swoich 5 letnich urlopów górniczych ze wszystkimi przywilejami oraz PO nich superwczesnych emerytur górniczych nigdy nie wypracowanych .
    -Zmniejszenie biurokracji Rządowej i NEPOTYZMU.
    -Obniżka cen w tym jedzenia i paliw.
    Premier wreszcie wie ile kosztują jabłka ,paliwo ,cukier ,chleb ?
    Oto -osiągnięcia Rządu Tuska PO latach rządzenia .


    Tylko ,że to był sen -sen bajkopisarza !

    Odpowiedz
  • rrrrrrrr(2011-04-02 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    co za kraj... powinnismy zrobic to samo co w egipicie czy libii , to nasz kraj a nie tych zlodzieji!

    Odpowiedz
  • Hawk(2011-04-01 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy był?

    Odpowiedz
  • -Emigranci wracają z zagranicy(2011-04-01 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    -zapomniałem dodać -Niemcy też do Nas walą drzwiami i oknami .

    Odpowiedz
  • wyborca(2011-09-03 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy wyzsze progi podatkowe? prezesi bankow, spolek skarbu panstwa i innych powinni placic 50% podatku dochodowego ,to za nasze skladki emerytalne budowano je np KGHM a dzis opowiada sie ze na emeryta nie ma kasy,za to KGHM w Polanicy wykupil uzdrowisko i robi kase ,czy tu niema ekonomicznej sprzecznosci? ale doradcow rzadowych mamy do kitu

    Odpowiedz