Zazwyczaj kredyt odnawialny jest niżej oprocentowany od gotówkowego (zwykle około 12-16% procent), a jego wysokość ustalana jest najczęściej indywidualnie w zależności od rodzaju konta, kwoty limitu, historii kredytowej oraz oceny zdolności kredytowej. Umowę podpisuje się najczęściej na rok, przy czym jeśli nie ma żadnych problemów z obsługą zadłużenia ze strony klienta, banki zwykle automatycznie przedłużają umowę na kolejny rok.

Jeżeli posiadasz konto z kredytem odnawialnym i nie chciałbyś się z nim rozstawać, ale narzekasz na wysokie koszty prowadzenia rachunku, powinieneś zastanowić się nad przeniesieniem ich do nowego banku - oprócz oszczędności w opłatach za użytkowanie konta, możesz również zyskać wyższy limit kredyty i niższe oprocentowanie.

Co zrobić, by otrzymać kredyt odnawialny?

To bardzo proste:
1. Składamy wniosek o kredyt odnawialny oraz przedstawiamy zaświadczenie o zarobkach (niektóre banki tego nie wymagają, np. mBank, jeśli posiadamy eKONTO i od 6 miesięcy regularnie wpływa na nie nasze wynagrodzenie)
2. Wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu kilku dni. Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową i historię naszych zobowiązań kredytowych. Następnie otrzymamy decyzję o przyznaniu kredytu odnawialnego.

Konta z ofertą kredytu odnawialnego
Nazwa bankuNazwa kontaOpłata za wydanie kartyWypłaty z bankomatówPrzelewy internetoweOproc. limitu w koncieJak szybko mozna otrzymać limit?
Alior BankKonto Osobiste0 zł0 zł0 zł17%Można w momencie otwarcia, wówczas wymagana jest historia rachunku z innego banku.
Bank BGŻKonto z Podwyżką0 zł0 zł0 zł15,50%Wraz z otwarciem konta.
Bank MilleniumDobre Konto0 zł0 zł0 zł10 - 18%Wniosek może zostać złożony tego samego dnia, w którym został otwarty rachunek.
BZ WBKKonto Wydajesz & Zarabiasz0 zł0 zł0 zł za rachunek w BZ WBK; 0,50 zł za rachunek w innym banku16,90%Uzyskasz go już w momencie otwierania konta.
BNP Paribas FortisKonto Osobiste z pakietem M1 zł0 zł za bankomaty sieci własnej oraz Euronet0,50 zł 11,5% do 14%Od razu przy zakładaniu konta, uruchomienie limitu następuje po dokonaniu pierwszego wpływu na ROR w zadeklarowanej podczas wnioskowania wysokości.
Deutsche Bank PBCdbnet0 zł0 zł0 zł12,99%Limit w koncie db NET można uzyskać po pierwszym wpływie z tytułu wynagrodzenia /dochodu (min. 1500 zł).
InteligoKonto Prywatne0 zł0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego, eService i BZ WBK0 zł15,45%Minimum 3 miesiącach aktywnego korzystania z prywatnego konta Inteligo.
Lukas BankLukas e-konto0 zł0 zł za bankomaty w placówkach Lukas Bank oraz sieci BZ WBK
3% min. 5 zł
0 zł14,8%O Indywidualną Linię Kredytową można się ubiegać od razu po założeniu konta.
MulitbankMultikonto ja0 zł0 zła za wpyłaty z bankomatów: Euronet, eCard, Cash4You, BZ WBK0 zł14,75 %W chwili otwarcia.
Nordea Bank Nordea Spektrum 0 zł0 zł 0 zł12-15% O kredyt może ubiegać się nawet osoba, która otwiera nowe konto - trzeba wtedy przedstawić wpływy.

0 zł za bankomaty na całym świecie! Reszta też darmo

Najlepsze oferty kredytów odnawialnych

Rachunki internetowe oferują możliwość otwarcia kredytu odnawialnego na tych samych lub bardziej korzystnych nawet warunkach niż w przypadku kont klasycznych czy z pakietem assistance. Bardzo korzystną ofertą jest propozycja kredytu odnawialnego w Deutsche Banku. Debet do popularnego w sieci konta internetowego dbNET oprocentowany jest tylko na 12,99%. Do tego rachunek, który jest całkowicie darmowy (jeśli wykonamy jedną transakcję kartą debetową w miesiącu) i posiada w pakiecie konto dbNET Konto Oszczędnościowe, o podwyższonym oprocentowaniu względem standardowej oferty.
Nordea Spektrum to również atrakcyjna oferta – nawet w pakiecie Brązowym mamy oprocentowanie kredytu w wysokości zaledwie 12%! Zainteresowani będziemy także propozycją Millennium (Dobre Konto) – oprocentowanie ustalane indywidulanie od 10-18% nominalnie.

Sprawdź aktualny ranking kredytów gotówkowych

Warto zwrócić uwagę na ofertę Alior Banku. Płacimy tylko 5 zł za kartę (jeśli jest to nasz główny bank) i mamy szeroką ofertę niemal darmowego rachunku z nisko oprocentowanym (17%) limitem odnawialnym oraz pakietem usług assistance.

Dla kogo konto bankowe z debetem?

Rachunek bankowy z linią kredytową to przede wszystkim oferta do osób aktywnie korzystających z bankowości elektronicznej, które lubią mieć swoje finanse pod kontrolą. Koszty prowadzenia rachunku są bardzo niskie (rzędu kilku złotych) lub mogą zostać zredukowane do zera przy aktywnym korzystaniu z rachunku. Otrzymując do tego kredyt odnawialny o bardzo niskim oprocentowaniu mamy możliwość nie przepłacać za te produkty bankowe.

Jakub Wołosowski