"Zmianą granic strefy zainteresowanych jest pięć firm, które przygotowały nowe projekty inwestycyjne na działkach o powierzchni 22 ha. Dwa z nich, firmy z branży AGD oraz spółki badawczo-rozwojowej, planowane są w Łodzi. Dwie kolejne inwestycje, związane z produkcją płytek ceramicznych i płyt termoizolacyjnych, mają powstać w Tomaszowie Mazowieckim" - poinformował rzecznik prasowy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Miłosz Wika.

Dodał, że spółki, które chcą rozpocząć działalność na nowych terenach strefy, zobowiązały się do nakładów inwestycyjnych na poziomie blisko 180 mln zł i stworzenia ponad 500 etatów.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna prowadzi działalność na prawie 1200 ha

Wniosek o rozszerzenie obejmuje również inwestycję związaną z produkcją artykułów niemowlęcych w Słubicy (województwo mazowieckie). Jeżeli rząd zaakceptuje wniosek łódzkiej strefy, to nowe tereny inwestycyjne powstaną też w Lućmierzu k. Zgierza (Łódzkie) oraz na samorządowych gruntach w Turku (Wielkopolskie) i w Pruszkowie (Mazowieckie).

Aktualnie Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna prowadzi działalność na prawie 1200 ha, podzielonych na 43. podstrefy, położone w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim.