W Polsce brakuje ok. 1,5 mln mieszkań, a średnia pensja starcza na zakup 0,8 metra kw.

04.03.2011, 16:21; Aktualizacja: 04.03.2011, 16:52

W Polsce brakuje 1,4 - 1,5 mln mieszkań, a przeciętna miesięczna pensja starcza na zakup 0,8 metra kw. powierzchni mieszkaniowej, podczas gdy w Zachodniej Europie na 2 - 3 metry kw. - wynika z przyjętego w piątek przez Sejm dokumentu o budownictwie mieszkaniowym w Polsce.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • A3D(2011-03-05 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Średnio, zatem ci, którzy(np 5%) zarabiają 50 średnich krajowych mieszkać już gdzieś mają, pozostali(95%) także już gdzieś mieszkają. Średnia jest super, budować nie trzeba. Ach, nie doczytałem: 5% ma na własność większą część Polski, osobiście mieszkają w kilku miejscach na raz, a pozostali kątem u teściów i na wynajmach. No q...a, posły, nawet nie przeczytali za czym (z ociąganiem) łapsko podnieśli.
    Co do Polski, to Niemcy oczekują naszej młodzieży do nauki zawodu. W 1 roku 500 euro, w drugim 1000, a w 3-cim roku nauki 1500 euraków. Jak myślicie durne posły, ilu z nich wróci do zas...j ojczyzny". I po co?

    Odpowiedz
  • Polacy badzmy Polakami.. Kronikarz(2011-03-05 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    PO co nam Polakom jakies obce,narzucane systemy,ustroje? Mamy ponad tysiac lat piekne tradycje,najbogatsza,unikalana historie,dorobek naszych przodkow,dobre fundamenty rodzin oparte na wierze w Boga,wlasna bogata kulture.Mamy ogromne bogactwa przyrody.Mamy wielkich Polakow,ktorzy sa dla nas wzorem ku przyszlosci (np: Adam Mickiewicz,Julisz Slowacki,Jan Kochanowski,Henryk Sienkiewicz,Dmowski,Prymas Tysiaclecia Kardynal Stefan Wyszynski,bl.Ks.Jerzy Popieluszko,Gen.Okulicki,krolowie Polski I wielu wspanialych Polakow),.Mamy wlasne przykazania Boze,ktore niweluja wszelkie narzucane prawa (czesto antyludzkie,antypolskie).Oto dziesiec przykazan Bozych:
    1.Nie bedziesz mial bogow cudzych przede Mna.
    2.Nie bedziesz bral imienia Pana Boga twego nadaremno.
    3.Pamietaj,abys dzien swiety swiecil.
    4.Czcij ojca i matke swoja.
    5.Nie zabijaj.
    6.Nie codzoloz.
    7.Nie kradnij.
    8.Nie mow falszywego swiadectwa przeciw blizniemu swemu.
    9.Nie pozadaj zony blizniego swego.
    10.Nie pozadaj zadnej rzeczy blizniego swego.
    Czy trzeba nam wierzyc propagandzie falszu,klamstw,obludy,wyniszczajacej i wynaradawiajacej Polskosc?
    Polacy myslcie na kogo glosujecie,dlaczego nie rozliczacie zlodziei,szabrownikow,bandziorow,zaprzancow? Czy chcemy przyszlosci naszych dzieci? Co im gotujemy,pieklo?

    Odpowiedz
  • Pro i za(2011-03-05 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Hurrrra !!! Zrobiono kolejny dokument i na tym ...jak zwykle się skończy.

    Odpowiedz
  • Don(2011-03-05 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Mata co chceta i drugo Japonię i zielono Irlandię.

    Odpowiedz
  • jvelzkeyek(2011-03-04 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dokumenty zawsze łatwo tworzymy.
    Z realizacją zamierzeń nigdy nie zdążymy.
    Jak żyję lat kopę i pięć,
    każda władza miała chęć
    ulżyć w uzyskaniu własnego kąta z daszkiem
    ale jak dotąd kończyło się to fiaskiem.

    Odpowiedz
  • tik(2011-03-04 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Za 20 lat te mieszkania będą stały puste i nie widzę potrzeby ich budowania. Wiadomo, że będzie nas zaledwie około 30 milionów, albo nawet mniej.
    Jest wolny rynek i nie ma o czym mówić. Kwestia mieszkań socjalnych może jest istotna i tym można się zajmować.

    Odpowiedz
  • republikanin(2011-03-04 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    Z Antonim Klusikiem, działaczem Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej, pozwanym przez spółkę Agora za nazwanie "Gazety Wyborczej" "organizacją przestępczą", rozmawia Jacek Dytkowski

    Jak Pan ocenia pierwszą rozprawę w procesie wytoczonym Panu przez Agorę SA, wydawcę "Gazety Wyborczej"?
    - Mamy różnego rodzaju materiały na ten temat. Liczę jednak na to, że pomogą nam również ludzie z całej Polski. Uważam bowiem, że ta sprawa nie dotyczy tylko mojej osoby, czy mojego brata Mariana Klusika, ale także Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej oraz wielu osób, od których otrzymaliśmy słowa poparcia. Również w formie drobnych darowizn pieniężnych po 10-20 zł, które wpłynęły na konto naszego Stowarzyszenia na uregulowanie kosztów procesu. Poparcie wyrażano także na różnych stronach internetowych oraz w postaci wielu e-maili.

    Nie czuje się Pan jak biblijny Dawid w walce z Goliatem?
    - Ja się bardzo dobrze czuję. Na sali sądowej było trochę emocji z mojej strony.

    Pod wpływem artykułów "Wyborczej"?
    - Nie chodzi o artykuły. Gdy sobie przypomnę sytuację pod tzw. Krzyżem Pamięci i zobaczę twarze tych dziennikarzy, na przykład z TVN, to emocje dają o sobie znać. Przyjechał do mnie niedawno kolega z Niemiec i mówi: "Jak ty się odnosisz do dziennikarza, nie udzieliłeś mu wywiadu?". Odpowiedziałem: "Komu? Przecież to nie jest dziennikarz, ale napastnik. Gdybyś widział, jak się zachowywali owi dziennikarze pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim, w jaki sposób inscenizowali scenki - właśnie m.in. z TVN 24".

    Jakie?
    - Na przykład kiedy trwała modlitwa, nagle zjawiały się dwie kamery i dwa sprzęty oświetleniowe. I nic nie włączają, tylko stoją w gotowości. Nagle jak na klaśnięcie rozpoczyna się z tyłu za nami istna hucpa. Tańce i krzyki. Włączają wtedy "owi dziennikarze" pełne światła na nas i na tę hałaśliwą grupę. Robią sobie żarty, scenki. Czy to są dziennikarze? Przecież oni powinni rejestrować rzeczywiste zdarzenia, a nie je kreować. To nie są dziennikarze, ale oficerowie frontu ideologicznego. Są moimi osobistymi wrogami i każdego uczciwego człowieka w Polsce. To element bolszewizmu, który teraz jest przekształcony, ale istota jest taka sama jak strzelanie w tył głowy. Nawet we wszczynaniu procesów jak ten celem jest wzbudzenie strachu. Chodzi o to, żeby ludzie zaczęli się bać.

    Odpowiedz
  • sas(2011-03-04 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    Władysław Bartoszewski nie przestaje zaskakiwać obraźliwymi wypowiedziami. Były już pogardliwe słowa o "dyplomatołkach", "bydle" - pod adresem wyborców Prawa i Sprawiedliwości, teraz w wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie "Die Welt" pan minister powiedział, że w czasie wojny bardziej bał się Polaków niż Niemców. To zdanie szokuje, tym bardziej że Bartoszewski - ikona Platformy Obywatelskiej - sprawuje funkcję państwową.

    Odpowiedz
  • Polski dobrobyt?(2011-03-04 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce panuje dyktatura cwaniaków politycznych a rządzi k...a i złodziej no i oczywiście kler.

    Odpowiedz