Makro Cash and Carry za działkę w sąsiedztwie centrum handlowego "Zakopianka" w Krakowie zapłaciło Armaturze Kraków ponad 93 mln zł. To największa w ostatnim czasie transakcja na krakowskim rynku nieruchomości - informuje "Dziennik Polski".

Ostateczne przypieczętowanie umowy nastąpiło w tym tygodniu, ale wstępna umowa została podpisana już dwa lata temu. Stąd właśnie tak wysoka cena (76 mln zł plus ponad 17 mln zł podatku VAT), która została ustalona właśnie wtedy, a nie w obecnym kryzysie na rynku nieruchomości. Według analiz Wydziału Skarbu Miasta w krakowskim magistracie ceny działek w tym rejonie oscylują między 131 a 281 zł za metr kwadratowy gruntu; cena 1 m kw. sprzedanego przy ul. Zakopiańskiej to ponad 1,2 tys. zł (bez podatku VAT).

Na ternie po dawnych zakładach produkcyjnych Armatury powstanie drugi w Krakowie sklep Makro Cash and Carry oraz sklep meblowy. Ulica Zakopiańska już jest przebudowywana tak, by można było z niej zjechać bezpośrednio na nowe tereny handlowe - pisze "Dziennik Polski".