Exim Tours Polska poinformowało PAP, że od połowy marca powraca do Egiptu. Pierwszy wyjazd odbędzie się do Hurgady 11 marca z Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska. Następnie 15 marca wyśle swoich klientów do Sharm el Sheikh z Warszawy i Katowic. Wyloty z Poznania, Wrocławia, Krakowa, Gdańska anulowane zostały do końca sezonu zimowego.

Od 3 marca biuro zaczyna latać także do Tunezji.

Triada odwołała wyjazdy do Egiptu do końca marca, a do Tunezji do 21 kwietnia. Po tych terminach wyjazdy mają się odbywać zgodnie z wcześniejszymi planami.

Magda Plutecka-Dydoń z Neckermann Polska poinformowała, że biuro planuje wznowić rejsy do Tunezji od 24 marca, a do Egiptu od 1 kwietnia.

Do Tunezji od 4 marca będzie można polecieć z Oasis Tours.

TUI Poland poinformowało, że nie wznowi wylotów do Tunezji w sezonie zimowym. Według aktualnych przewidywań touroperatora pierwsze samoloty z Polski do Tunezji wylecą w maju, zgodnie z rozkładem letnim.

"Zdecydowano się także przedłużyć termin zawieszenia wylotów do Egiptu. Obowiązuje on do końca marca 2011 r. Decyzja ta została podjęta na podstawie komunikatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które w dalszym ciągu "odradza podróże do dużych ośrodków miejskich (Kair, Aleksandria, Suez), a także wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe, w tym wycieczki fakultatywne poza ośrodki turystyczne", co nie pozwala klientom spędzić urlopu w sposób pełnowartościowy, w atmosferze pozbawionej trosk i obaw" - napisano w środowym komunikacie.

Klientom, którzy zarezerwowali wyjazdy w marcu, biuro oferuje możliwość bezkosztowej zmiany kierunku lub terminu wyjazdu albo w stu procentach zwraca koszty imprezy turystycznej.

MSZ: możliwe jest wznowienie wyjazdów do egipskich ośrodków turystycznych

Polski MSZ poinformował w tym tygodniu, że "z punktu widzenia bezpieczeństwa" możliwe jest wznowienie wyjazdów zorganizowanych grup turystów do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym. Resort w dalszym ciągu odradza podróże do dużych ośrodków miejskich (Kairu, Aleksandrii, Suezu), a także wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe, w tym wycieczki fakultatywne poza ośrodki turystyczne.

W zeszłym tygodniu władze Egiptu zapowiedziały, że w niedzielę ponownie umożliwią turystom zwiedzanie zabytków. Ma to ożywić branżę turystyczną, która mocno odczuła niedawne antyprezydenckie demonstracje.

Większość turystów opuściła Egipt na początku lutego, kiedy zaczynały się protesty, które doprowadziły do obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka. Wciąż niepewna sytuacja polityczna sprawia, że jest mało prawdopodobne, by w krótkim czasie ruch turystyczny zwiększył się.