Przeciwnicy banków łączą siły i tworzą Ruch Społeczny Poszkodowanych

autor: Tomasz Żółciak18.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 18.02.2011, 08:29

Przedsiębiorcy poszkodowani przez instytucje finansowe i prawne zwierają szeregi i tworzą Ruch Społeczny Poszkodowanych. Jego inicjatorem jest Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez System Bankowy i Prawny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

 • Wojtek(2011-04-08 02:20) Zgłoś naruszenie 00

  Całym sercem popieram, że wreszcie naród polski budzi się do walki. W każdym cywilizowanym kraju szanuje się każdego obywatela, a szczególnie tego, który ma problemy, państwo służy mu wszechstronną pomocą. U nas na odwrót - popiera się bogatych a niszczy tych, którzy popadli w kłopoty (finansowe, zdrowotne itp.). W Polsce obywatelem jest śmieciem. Banki zagraniczne mają gdzieś polskich obywateli, ale w swoich ojczystych krajach szybują ludzi.

  Odpowiedz
 • ewiska(2011-02-21 08:41) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo sie cieszę z takiego obrotu ,że powstał RSP,w końcu może Rzadzący usłyszą głosy Społeczeństwa dla których pracują,i wezmą sie w końcu za normalne ustawy a nie zajmują sie tylko soba jak przetrwać i zwerbować do siebie lud.Lud już przejrzał na oczy,czasami lepiej póżno niz wcale.Mamy dośc takiego zycia w nędzy w swojej ojczyżnie.Pensje powinni być dostosowane do opłat i życia .A my co mamy ,dadza podwyżki 10zł.i zdychaj.Tak więc jestem dumna z tego,że jest Nas coraz więcej,.Jesteśmy silną grupą.

  Odpowiedz
 • Rafał(2011-02-20 18:04) Zgłoś naruszenie 00

  Zrzeszanie się różnych Stowarzyszeń, Ruchów i Organizacji Społecznych do walki z wszechobecnym bezprawiem i arogancją władz to konieczność. Tylko liczni, zwarci i dobrze zorganizowani możemy osiągnąć zamierzony cel. Nie ważne co o tym będą pisać gazety, lecz to, co faktycznie będzie wspólnie realizowane. W jedności siła.

  Odpowiedz
 • pola(2011-02-19 10:06) Zgłoś naruszenie 00

  Ludzie sami zaczynają dbać o swój interes zrzeszając się w różnych formacjach bo osoby które powinni dbać o porządek prawny i obywatelski ,dbają o własne koryto a ty człowieku radz sobie sam bo prawo w naszym kraju jest tworzone dla kolesi .

  Odpowiedz
 • Gina(2011-02-18 23:19) Zgłoś naruszenie 00

  Autor zapomniał dopisać: przestępczej działalności wielu banków, wymiaru sprawiedliwosci i innych organów państwowych.
  Najważniejsze, że naród się zrzesza i krzyczy "Łamaniu prawa w naszym państwie mówimy NIE" !!! A Pan Redaktor jak nie potrafi być obiektywnym to niech pisze o przedszkolakach.

  Odpowiedz
 • Don Camillo(2011-02-18 21:14) Zgłoś naruszenie 00

  Dziennikarze powinni uważniej słuchać i nie gonić tak bardzo za sensacją. Treść artu zwięzła, zapewne miała być tylko zajawką. Tytuł rzeczywiście niezbyt trafiony. Może Autor artu "wczyta się" w sugestie sympatyków RSP i napisze drobne sprostowanie?

  Odpowiedz
 • Zosia Lwica(2011-02-18 15:26) Zgłoś naruszenie 00

  Artykuł trochę przekłamany jak napisali moi przedmówcy w swoich komentarzach
  Mam nadzieję,że następny Pan redaktor napisze ,po wcześniejszym umówieniu się i po autoryzacji.Jedno jednak jest najważniejsze Nasz Ruch rośnie w siłe i Nikt ,ani też NIc tego nie zatrzyma.Problem społeczny narastał spychany w koleiny ,boczne ścieżki życia społecznego,gospodarczego,finansowego Naszego Państwa.Ludzie musieli niestety wziąć swój los w swoje ręce Urzędy powołane ,aby służyć w tych kwestiach Obywatelom,niestety marginalizowały problem,a politycy mają ważniejsze sprawy,problemyniż los Obywateli ,którzy przeciez dali Im mandaty.

  Odpowiedz
 • członkini rsp(2011-02-18 15:02) Zgłoś naruszenie 00

  kolejny kłamliwy artykuł,który przekręca słowa Małgosi,nie jesteśmy przeciwnikami banków ale bezprawia,chamstwa,oszustwa,wyłudzania nienaleznych pieniedz prze firmy windykacyjne,jestęmy przeciwni wszelkiemu bezprzawiu

  Odpowiedz
 • fel=x(2011-02-18 13:54) Zgłoś naruszenie 00

  Do P. Redaktora ? czy w tytule artykułu nie ma błędu, tyle co wiem, to ta organizacja nie zrzesza "przeciwników" banków, bo są one potrzebne jak w całym świecie. Organizacja ta stawia sobie zadanie pomoc ludziom, wpędzonym w różnego rodzaju tarapaty finansowe przez pazerne, nieuczciwe banki i pozostawionymi samym sobie. Tym samym chcą, swoim działaniem, zwrócić uwagę rządzących, w jaki sposób banki, obdarzone przez nich tytułem INSTYTUCJI ZAUFANIA PUBLICZNEGO, prowadzą swoją statutową działalność
  na terenie RP. Także samo nie jest prawdą, że to przedsiębiorcy "zwarli szeregi" i tworzą ten ruch. Ten ruch P. Redaktorze jest dla wszystkich i tworzą go wszyscy POKRZYWDZENI, bez względu na przynależność na partyjną, społeczną,pochodzenie,kolor skóry, itp. Jeżeli autorka tego wywiadu, takich określeń użyła (jak w tytułach) to przepraszam jestem źle poinformowany, ale jeśli Pan sam to "wymyślił" to ja prosty ob. jestem rozczarowany, bo to młody ruch, a Pan chyba stary "wyjadacz" i dzieli Sz.Pan ludzi na przeciwników i zwolenników banków,tym samym nie przyczyna się Pan temu Ruchowi. Mam nadzieję, że nie robi Pan tego z premedytacją, bo mieliśmy już taki incydent z jedną Panią Redaktor z innej gazety na innym forum. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Małgosia(2011-02-18 13:07) Zgłoś naruszenie 00

  Nie tylko przedsiębiorcy, ale i zwykli konsumenci, którzy zostali przez różne instytucje potraktowani jak bydło. Tytuł o przeciwnikach banków jest manipulacją i nie ma żadnego umocowania w rzeczywistości. Nie z bankami walczą ludzie tylko z bezprawiem, naciągactwem, oszustwem i traktowaniem klienta jak "dojną krowę" bez prawa głosu, o to walczą ludzie.

  Odpowiedz
 • wreszcie(2011-02-18 11:18) Zgłoś naruszenie 00

  No wreszcie przedsiębiorcy ruszyli doopę. Cieszy mnie to niezmiernie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane