Grupa Eurocash zajmuje się hurtową dystrybucją żywnością, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych w Polsce. Należy do niej ogólnopolska sieć dyskontowych hurtowni typu cash&carry. Eurocash dystrybuuje m.in. wyroby tytoniowe, słodycze, napoje, karty telefoniczne do sklepów detalicznych i stacji benzynowych, zajmuje się też zaopatrzeniem sieci restauracji, np. KFC, Pizza Hut, Burger King, Coffee Heaven. Zarządza także sieciami franczyzowymi abc, Delikatesy Centrum oraz IGA.

Jak informuje UOKiK, Pol Cater Holding posiada jedną spółkę zależną, która zajmuje się hurtową sprzedażą produktów codziennego użytku. "Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynkach lokalnych, na których prowadzą działalność uczestnicy koncentracji" - poinformowała Cieloch.

Transakcja musi być zgłoszona do urzędu antymonopolowego, jeżeli uczestniczą w niej przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Od lutego 2005 r. akcje Eurocash notowane są na GPW w Warszawie.