Rada Ministrów przyjęła we wtorek poprawkę do "Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015", uwzględniającą budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S3, w tym od Gorzowa Wielkopolskiego do autostrady A2 (węzeł Jordanowo).

Wicemarszałek zachodniopomorski Wojciech Drożdż, odpowiedzialny w zarządzie województwa za infrastrukturę i transport, w przesłanym mediom komunikacie podkreślił, że to bardzo ważna decyzja dla rozwoju aglomeracji szczecińskiej i Zespołu Portów Szczecin - Świnoujście.

"Ta decyzja przełoży się na zrównoważony rozwój całej Polski Zachodniej"

"W szerszym kontekście ta decyzja przełoży się na zrównoważony rozwój całej Polski Zachodniej, gdyż droga ekspresowa S3 stanowi podstawę osi rozwoju korytarza CETC - najważniejszego szlaku transportowego zachodniej części naszego kraju oraz stanowiącego najkrótsze połączenie między Bałtykiem a Adriatykiem" - stwierdził Drożdż.

Także marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak cieszy się z decyzji rządu o budowie S3.

O planowe wybudowanie drogi S3, a w szczególności odcinka Gorzów Wlkp.-Międzyrzecz apelowało do rządu m.in. kilkudziesięciu posłów z województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego, a także niektórzy parlamentarzyści z regionu wielkopolskiego i śląskiego.

Przetarg na budowę odcinka Gorzów Wlkp.-Międzyrzecz został zaplanowany na 15 kwietnia - poinformowała rzecznik zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska.

Wartość całej inwestycji została oszacowana na 2,7 mld zł, jej realizacja ma się zakończyć do 2013 r.