Facebook masowo zdobywa nowych użytkowników i goni polski portal społecznościowy Nasza-Klasa.
Z najnowszego Megapanelu PBI/Gemius wynika, że w okresie między październikiem a listopadem 2010 roku portalowi społecznościowemu Nasza-Klasa.pl ubyło ponad 300 tysięcy realnych użytkowników. W tym samym czasie Facebook urósł o ponad 480 tysięcy użytkowników, do 9,14 mln osób.
To już kolejny miesiąc wzrostów amerykańskiego giganta w Polsce. Nadal według Megapanelu od Naszej-Klasy (ma 11,9 mln użytkowników) dzieli go sporo, bo ponad 2,5 mln osób. Według danych serwisu statystycznego Socialbeakers specjalizującego się w zbieraniu danych na temat serwisu Marka Zuckerberga ta różnica jest nawet większa – kilka dni temu zarejestrował się 5-milionowy użytkownik z Polski. Mimo to dystans między obydwoma serwisami coraz bardziej się zmniejsza. Jeszcze rok temu na Facebooku konta miało niecałe 1,5 mln Polaków.
Wolniej, ale też bez przerwy pogarszają się wyniki polskiego portalu społecznościowego. Nasza-Klasa.pl jako grupa właśnie spadła z trzeciego na czwarte miejsce pod względem zasięgu. Wyprzedziła ją grupa Wirtualna Polska, której przybyło 92,7 tys. użytkowników.
Listopad był dobrym miesiącem dla serwisów internetowych – większość z pierwszej dwudziestki zanotowała wzrost liczby użytkowników. Także portale grupy Infor (m.in. Dziennik.pl, Forsal.pl i GazetaPrawna.pl) poprawiły swoje wyniki. Łącznie z prawie 4,7 mln użytkowników, czyli ponad 230 tysiącami więcej niż jeszcze w październiku.
sylv