Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław powiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że samoloty będą woziły pasażerów na wulkaniczną wyspę Lanzarote oraz na najstarszą wyspę archipelagu Fuerteventurę. "Od wielu lat chcieliśmy, aby ten kierunek znalazł się w naszej ofercie lotów i w końcu się udało. Wczasy na hiszpańskich wyspach pojawiły się właśnie w systemach sprzedaży biura podróży "Itaka". Mamy nadzieję, że oferta będzie obowiązywała zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym" - mówił prezes.

Także w czerwcu uruchomione zostanie nowe połączenie lotnicze do tureckiego Izmiru i będzie to już czwarte miasto w Turcji, do którego można dolecieć z Wrocławia. Obecnie samoloty kursują także do Bodrum, Antalyi i Dalaman.

Natomiast już 5 lutego uruchomione zostanie połączenie czarterowe do stolicy Izraela Tel Awiwu, które będzie obsługiwane przez linię lotniczą Sun D'or. Podróż będzie trwała ok. 4,5 godziny.

"Negocjacje z liniami lotniczymi w sprawie nowych, regularnych połączeń"

"Prowadzimy także negocjacje z liniami lotniczymi w sprawie nowych, regularnych połączeń. Rozmowy dotyczą m.in. tanich lotów do Madrytu, Porto, Pizy i Trapani na Sycylii oraz połączeń biznesowych do Kopenhagi i Wiednia" - dodał Kuś.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko m.in. z A4. Lotnisko oferuje regularne połączenia lotnicze z ok. 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. W 2011 r. lotnisko powiększy się o nowy terminal.