EFG Eurobank Ergasias, drugi bank Grecji spodziewa się, że w najbliższych dniach sfinalizuje transakcję sprzedaży większościowego pakietu udziałów w Polbanku, swojego oddziału w Polsce, poinformował prezes Eurobanku Nicolas Nanopoulos.

„Ta transakcja będzie sfinalizowana w najbliższej przyszłości. Sprzedaż pozwoli zwiększyć współczynnik wypłacalności o 150 punktów bazowych w tym roku" - powiedział Nanopoulos podczas spotkania akcjonariuszy w Atenach, cytowany przez Bloomberga.

25 listopada Bank Intesa Sanpaolo przedstawił ofertę zakupu oddziału w Polsce, a Raiffeisen Bank International w ubiegłym miesiącu podtrzymał swoją.

Banki odmówiły komentarza w tej sprawie. W listopadzie "Financial Times" poinformował, że grecki bank, który sprzedaje aktywa, aby zwiększyć kapitały, otrzymał trzy oferty od potencjalnych nabywców polskiego oddziału – każda wartości między 600 a 800 mln USD.

Według szacunków Credit Suisse, cytowanych przez Bloomberga, Polbank może być wart od 900 mln euro do 1,2 mld euro. Polbank, który wystartował w 2006 roku na koniec czerwca miał 5,7 mld euro aktywów i 14 mln euro straty netto w II kwartale.