W 2011 r Polska weszła z 702 mld zł długu, stanowiącego 53,5 proc. PKB

31.12.2010, 14:13; Aktualizacja: 02.01.2011, 12:59

Ministerstwo Finansów przewiduje, że w 2010 r. dług publiczny powinien ukształtować się na poziomie poniżej 53,5 proc. PKB - poinformował  wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • odp dla 7(2011-01-02 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    22 sierpnia 2008 o god.16 kosztował 2,02 zł
    a ile za Twojego Donalda jak się Dorwał do władzy -ile na OPCJACH WALUTOWYCH POtraciłey Polskie firmy - sama JSW przez 3 lata fedrowała na pół gwizdka a oficjalnie przyznała się do 3 mld strat !- Cuda się sprawdzają -mamy już drugą Irlandię - a człowiek ten sięga do nie swoich pieniędzy z NFZ - reszte skladki pozostawil aby mieć za co utrzymywać Prezesów i kolesiów kolesiów.

    Odpowiedz
  • waldo(2011-01-02 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    a kiedy był dolar po 2 zł?
    podaj ze strony nbp

    Odpowiedz
  • do 5 - no to poczytaj post 1 i znajdź gdzie jest k(2011-01-02 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    kłamstwo?

    Odpowiedz
  • Stann(2011-01-02 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Więkrzość Polaków denerwują liczne obwieszczenia propagatorów prasowych,wieszczące upadek państwa polskiego,ze sposobu redagowanych tekstów,przebija się mało skrywana radość że jest żle a będzie jeszcze gorzej.Skunksy prasowe wespół z anorektycznym pis-m,to ludzie żyjący z naszych pieniędzy,i szkodzący Polsce i polakom na wszwlkie możliwe sposoby.Powstaje pytanie,poco Polsce tacy szkodnicy?Potwierdzeniem w/w diagnozy,to fakt że partie opozycyjne krzyczące o długo publicznym,przez ostatnie 4 lata,nie zgłosiły i zadnych ustaw,przeciwdziałających narastaniu długu publicznego.Uprawjanie krytykanctwa to domena głupców,natomiast uchwalanie potrzebnych ustaw,to domena mędrców.

    Odpowiedz
  • piotr(2011-01-02 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Za kilka miesięcy wybory więc czas pomyśleć na kogo głosować byleby PO odsunąć od władzy.Może SLD ?
    Prawica i inne,które wykonyją polecenia kleru nie powinny wejść na Wiejską bo kościół jest największym hamulcowym i beneficjentem budżetowej kasy.
    Czas na normalność bo w cuda,to tylko wierzy Tusk i jego kapciowy elektorat.

    Odpowiedz
  • xyz(2011-01-02 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    2010 to juz chyba mamy za sobą,,,

    Odpowiedz
  • ROBEN(2011-01-01 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Inne źródła podają dług sektora finansów publicznych licząc wg.metodologi stosowanej przez Komisję Europejską i Eurostat na kwotę 785,40 mld.zł .
    Relacja długu publicznego do PKB wynosi 55,5%.
    Fachowcy z MF wykorzystują media do ogłupiania społeczeństwa jak i cała PO.
    Tusk po przejęciu radia i telewizji już nie mówi o zniesieniu abonamentu tylko wprowadził podwyżkę na ten abonament.

    Odpowiedz
  • Cała prawda o rządach Donalda Tuska(2010-12-31 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    --Gdy Donald ogłosił w 2007roku podczas wyborów prywatyzacje 740 firm od nadmiaru podaży nowych papierów a braku inwestorów którzy czuli co się święci i od nadmiaru tych już zimnych bułeczek które jeszcze też zalegały w sklepie WIG 20 na GPW od stycznia do lipca spadł o ponad 2500pkt. We wrześniu 2008 widząc krach własnej polityki prywatyzacyjnej ogłosił wielki kryzys światowy -tyle, że ten rozpoczął się dopiero w sierpniu 2008 a popatrzmy na wykres WIG 20 od miesiąca stycznia roku o którym mowa. Tak więc to nie kryzys załatwił Polską giełdę,NFI i ciułaczy i oraz przyszłych emerytów -lecz Donald -kryzys ją tylko dobił...w październiku 2008 widząc osłabioną złotówkę zapowiada jej umacnianie (przypominam-za Kaczyńskiego dolar kosztował mniej niż 2zł.), i co- ta zdewaluowana POnownie złotówka się nie umacniła a Prezesi PO -wierząc szefowi lecą wówczas POdpisywać "opcje walutowe" . POlska traci miliardy złoty wywożone zagranicznymi bankami gdyż wówczas nic się nie umacnia -złotówka nadal słabnie co było widać rok temu w sierpniu.
    POdatki -likwiduje progresywny dla bogatych-po to aby obecnie okradać biedniejsze społeczeństwo likwidując ulgi i POdnosząc VAT czego obecnie jesteśmy światkami. !!!

    Zasługi jeżeli takie ma :dopalacze ,likwidacja miejsc dla palących -tyle ,że tu większość niekonstytucyjna i trzeba będzie zwracać odszkodowania.

    Dalej prowadzi POlityczne złodziejstwo emerytalne co innego mówi POlicji,wojsku na temat zmian w emeryturach a co innego czyni robotnikom (zmieniając ustawę o pracownikach w szkodli i niebezpi warunkach pracy )-doprowadzając wielu do rozpaczy -czy PO to wizytował Oświęcim ?aby Ich później tam ...?

    W trakcie tych 3 lat pluje na Prezydenta Kaczyńskiego (abonament RTV ) a gdy teraz ma swojego rezydenta to co: likwiduje ten abonament? -kłamca ,oszust i POlityczny złodziej który dodatkowo chroni innego POlitycznego złodzieja który z naszych pieniędzy ZUSowskich rozdał kiedyś 5 letnie URLOPY GÓRNICZE i POnich super-wczesne emerytury górnicze - tak więc POlityczni złodzieje i Oszuści nadal górą ? -ale to się Im skończy.
    A zajechany ZUS -nikt mu nie ufa -Kto może ukrywa dochody lub płaci pod stołem a że ZUS jest Pokoleniowy to bankrutuje . Nie ma na obecnych emerytów ,nie ma na leczenie nie ma na przyszłych emerytów . Donald ogłasza że ZUS jest kaput co dalej pogłębia biedę -Kto może każdy go unika -ludzie wolą ubezpieczać się za granicą !
    Tak się skończą te Rządy ,-biedą ,bankructwem ,brakiem na leczenie i emerytury i olbrzymim zadłużeniem kraju oraz piłką w herbie Donalda.