Ubezpieczyciele sprawdzą prawo do zniżek od polis komunikacyjnych

autor: Mariusz Gawrychowski29.12.2010, 03:00

Od przyszłego roku ubezpieczyciele będą mogli sprawdzać, czy ich klienci nie oszukują na zniżkach za polisy komunikacyjne. Dzięki weryfikacji deklaracji klientów branża może zyskać do 300 mln złotych rocznie

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • EDWIN(2010-12-29 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobry pomysl .. Jestem pewnien takze ze wprowadzenie normalnego (nie ukrytego w roznych cenach) podatku drogowego PRZEZNACZONEGO TYLKO NA ROZBUDOWE INFRASTRUKTURY DROGOWEJ tez powinno zostac wprowadzone ..
    Wracajac do tematu ubezpieczen .. Powinna powstac tez firma zajmujaca sie zbieraniem danych nt. opieszlaosci firm ubezpieczeniowych i stosowaniu roznego rodzaju kombinatorstwa przy realizacji pokrycia zglaszanych szkod ..

    Odpowiedz
  • Halski(2010-12-29 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    a co z ochrona danych osobowych? takie wymienianie się to chyba lekkie przegięcie...

    Odpowiedz
  • KOMORNIK(2010-12-29 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    SAM POMYSŁ JEST OK - tylko że jest to kolejna baza danych co do której niema pewności ze zawarte w niej dane nie zostaną wykorzystane przez inne podmioty na przykład firmy windykacyjne .
    A, może wystarczy znać panią " ole " aby " pomogła " ustalić że " kowalski " ma na siebie - nie przerejestrowany pojazd - i PO SAMOCHODZIE - zajmie go komornik.
    zadłużony dłużnik chcący jeżdzić - swoim - autkiem musi go ubezpieczyć , nie musi go przerejestrować , jeżeli tego nie dokona w CEPIK-u pojazd nadal widnieje na "byłego" właściciela ,
    A NA PODSTAWIE DANYCH Z TEGO SYSTEMU CEPIK KOMORNIK MA
    DUŻE PROBLEMY Z USTALENIEM ZE POJAZD JEST JUŻ WŁAŚCICIELEM
    DŁUŻNIKA.
    Ale dzięki powstającej bazie danych komornik bez problemu otrzyma nowe dane iż faktycznie dłużnik ma na siebie pojazd , a i firmą windykacyjnym ułatwi to sprawę , pani " oia"

    Odpowiedz
  • Ewa(2010-12-29 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Co zrobić, gdy sie okazało, że PZU od 3 lat zawyżylo mi składkę OC? Po prostu, spryciule przerejestrowali mi Honde 1.5 na 1.6, i wg informacji w PZU zrobił to "ktos ", nie wiadomo kto.
    W tym roku już się z tamtej instytucji wypisalam, ale okazuje sie, że od 3 lat płaciłam zawyżone o ponad 100 zł OC.
    Wg informacji na infolinii, pieniądze te mi ...przepadły:(.

    Odpowiedz
  • mika(2010-12-29 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    do Ewy: możesz wnosić o zwrot nadpłaconej składki; tylko pośpiesz się bo masz 3 lata na dochodzenie roszczeń z tego tytułu. Nie odpuszczaj im!!!

    Odpowiedz
  • JA(2010-12-29 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    właśnie kochane PZU - mi za 1 kolizję zabrali 30% zniżek zamiast 10%!!! Sam pracownik PZU powiedział że dział w którym dokonywane są potrącenia zniżek w związku z kolizją ma płacone od tego i przyznał iż trzeba z nimi walczyć bo to silna grupa... może w takim razie niech powstanie prawo, które ich także będzie kontrolowało???

    Odpowiedz
  • Grzeg(2010-12-29 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry pomysł! Jeśli ktoś chce mieć niższą składkę na ubezpieczenie niech zapisze się do Stowarzyszenia Kierowców i Pasażerów. Promują bezpieczną jazdę, a jednocześnie swoim członkom , którzy w przeciągu 5 lat nie mieli szkody, oferują dużo ciekawych zniżek na ubezpieczenia samochodowe i inne:)

    Odpowiedz
  • 3000 cm^3(2010-12-29 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    wg mnie system powinien być taki, że im większa pojemność tym mniejsza składka. samochody z mocnymi silnikami są zdecydowanie bezpieczniejsze i bardziej elastyczne.

    Odpowiedz
  • RUSZ GŁOWĄ(2010-12-29 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    Od dawna nie jestem w PZU. Przed zakonczniem okresu ubezieczenia sprawdzam konkurencje i czasami co rok zmieniam firme ubezpieczeniowa. Skłaniają mnie do tego różnice, które dochodzą do kilkuset złotych (AC+OC).
    Dotyczy nie tylko ubezpieczeń komunikacyjnych. Wszystkim polecam to samo.
    Stronę gdzie można sprawdzić stawki kilkunastu ubezpieczycieli, bez podawania adresów i telefonów znajdziecie na stronie: http://daa.pl/aay
    Nie wymaga to wychodzenia z domu, w czasach komputerów wszystko można załatwić przez internet. Dziwi mnie narzekanie na firmę w której "siedzi" sie przez lata. JEDYNYM KRYTERIUM JEST PIENIĄDZ

    Odpowiedz
  • Ubezpieczony(2010-12-30 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie.? W jaki sposób zostaną ukarane firmy kuszące klientów 50 % zniżką - w/g reklamy , nawet tych początkujących, a teraz okaże się że otrzymali nieuprawnione zniżki.

    Odpowiedz
  • aaudytor(2011-01-28 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze, to powinno działac w obie strony, bo do tej pory klienci lubili narzekac nie spoglądając do swojego ogródka, gdzie często tez można było wrzucic kamyczek.

    Odpowiedz