Reforma emerytalna: decyzja UE nie zatrzyma zmian w OFE

autor: Grzegorz Osiecki13.12.2010, 03:00; Aktualizacja: 13.12.2010, 12:09

Komisja Europejska nie pozwoli na to, aby koszty reformy emerytalnej były odliczane od deficytu i długu publicznego. Unia będzie nas co najwyżej łagodniej traktować.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • jak niedorozwiniętego umysłowo(2010-12-13 07:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nie po raz pierwszy i chyba niestety nie po raz ostatni UE będzie zmuszona traktować nas jak niedorozwiniętego umysłowo. Już chyba przywykli. Tylko czy nam to odpowiada ? Zmiana definicji długu to w efekcie nic innego jak działania mające na celu ukrycie NARUSZENIA KONSTYTUCJI RP. Mam pytanie do znawców ekonomii, czy ekonomia jest nauką?, czy szmatą, w którą każdy polityk może sobie buty wytrzeć? Bo jeżeli jest tak jak mówi Minister Finasów, że definicje długu trzeba sobie zmienić, to nie nauczajcie ekonomi na uniwersytetach, wystarczą partyjne meetingi dla wybranych w hotelu ze SPA

    Odpowiedz
  • 123(2010-12-13 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    to nie pierwsze NARUSZENIE KONSTYTUCJI RP - patrz ratyfikacja TL

    Odpowiedz
  • aslure(2010-12-13 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Pieniądze które trafiają na moje konto w OFE to moje pieniądze. Państwo niech ogranicza swoje wydatki i trzyma się z dala oj moich pieniędzy.

    Odpowiedz
  • ljd(2010-12-13 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    PO chce polskiego niewolnika w strefie ewro. Nędza i wymieranie

    Odpowiedz
  • lkd(2010-12-13 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    PO robi z Polaków gołodupców - rozbiory ekonomiczne Polski w toku. Przyklask Angeli i Władka coraz bardziej widoczy

    Odpowiedz
  • Lepiej by OFE trzymało kasę w gotówce lub lokacie(2010-12-13 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Z przerażeniem patrzę jak OFE Puchna od OBLIGACJI.

    Trzeba mieć pusto we łbie by wierzyć że Państwo odkupi obligacje ze kilkaset miliardów złotych.

    Rozwiązaniem będzie takie podniesienie wieku emerytalnego by zobowiazanie w obligacjach wymarło wraz ze śmiercią klientów OFE niedoczekujących sie grosza.

    Odpowiedz
  • Polska to Kraj Cudów(2010-12-13 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Pstryk - i juz 25% długu publicznego znikło.

    W końcu to tylko kasa przygłupich OFE, a im wszystko jedno.

    Odpowiedz
  • zapora(2010-12-13 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Czyż ten rząd nie ma 50% poparcia???

    Odpowiedz
  • Rzad ma poparcie(2010-12-13 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ale z tym problemem trzeba się zmierzyć.

    Nie może byc tak że przedsiębiorca płaci około 700zł składek ZUS miesięcznie i ma taka sama emeryturę jak rolnik co płaci 83zł miesiecznie (opłaca 250zł na kwartał).

    Owszem tnie sie przywileje służb - ale jakby za późno.

    Odpowiedz
  • Antek(2010-12-13 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Przywileje dla mundurowych.
    Aktualnie należy za przepracowane np.5 lat 33 % przywileju emerytalnego itd.
    Czym są uzasadnione przywileje mundurowe ?
    Zwróćcie państwo uwagę na wiek np. policjantów we Włoszech,Niemczech itd.
    policjanci z drogówki biegają z lizakiem pomimo poważnego wieku i brzucha i krzywdy nie mają.

    Odpowiedz
  • bulba -P r O b l e m y dopiero przed nani .(2010-12-13 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    do 1: jak niedorozwiniętego umysłowo
    -"Tusk uzgodnił w piątek z szefem KE Manuelem Barroso, że koszty reformy emerytalnej nie będą wliczane do długu i deficytu publicznego.

    biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/471237,polski_rzad_wygral_z_ue_batalie_o_ofe.html

    DLACZEGO Z LUDZI ROBICIE IDIOTÓW ?

    Odpowiedz
  • Samson III(2010-12-13 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Do 3,4 ,6 i 7. Wasze komentarze są najbardziej istotne.Ale zaczekajmy do wiosny, bo już w tej chwili, prawda jak widać wychodzi na wierzch.O polityce inwestowania OFE tylko w krajowe obligacje i papiery dłużne, pisałem już w przeszłości.Chodzi o dywersyfikację, nie tylko rodzajów bezpiecznych narzędzi finansowych, w jakie inwestują OFE, ALE I KRAJÓW EUROPEJSKICH, w których takie, w miarę bezpieczne narzędzia istnieją.( chodzi nawet o obligacje samorządowe).Ale nasi reformatorzy, od OFE, jakby nie wiedzieli o co chodzi.Tak samo niewykorzystany jest III filar.( na zachodzie wpłacane tam są powszechnie środki przez zakłady pracy i traktowane to jest jako naturalny bonus, wskazujący m.in. pewny status finansowy firmy).

    Widać z powyższego artykułu, na kim opiera się państwo.Nie zależy mu na opinii obywateli "too independent" ale na tych, którzy będą wykonywać rozkazy. Bo wiecie, w razie czego (dzisiaj 13 grudnia :))))))))))

    Teraz kolej na oskubanie, na cyklistów (są bardzo niepopularni ;)). Jak się z nimi uporacie, wskażę waadzy następnych : (((((((((

    Myślmy nad poważnymi decyzjami.Jak widać, mamy czas do wiosny.To dużo i mało.Ale może znowu, wiosna nasza ? :))))))))))))))))))))))))))))))

    I śmieszno, i strasznie.

    Odpowiedz
  • kajko(2010-12-13 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    A ja pokażę temu i następnym rządom figę z makiem i wyemigruję do innego kraju, takiego gdzie ludzi się skubie ale nie łupi. Mogą mi zabrać mało albo wcale, nie dam sobie zabrać dużo. Już mieszkałem za granicą i wiem, że mogę to zrobić ponownie.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-12-13 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    W tym tekście jest sprzeczność. Wydatki na OFE nie spowodują rozpoczęcia procedury nadmiernego deficytu ale z drugej strony jest propozycja obniżenia składki do OFE (w rzeczywistości zwiększenia składki odprowadzanej do ZUS). Jak z tego wynika dużo szumu o nic. Tak naprawdę to nikt nie jest zainteresowany losem emerytów za 20 lat. Starzejące się społeczeństwa starej uni i tak sprowadzają emigrantów z nowej uni ratując swoją gospodarkę i system emerytalny natomiast nasza część europy pozostawiona zostanie sama sobie. Taki jest rzeczywisty sens tej decyzji. Nie trzeba być prorokiem aby przewidzieć, że za 20 lat ZUS, po ogołoceniu Funduszu Rezerwy Demograficznej przez Vinceta, nie zapłaci swoich zobowiązań wynikających z dotychczas zapłaconych składek a co dopiero nowych.

    Odpowiedz
  • ula(2010-12-13 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    przewileje mundurowych czy pani ksiegowa która siedzi za biurkiem tez ma przewilej strasznie sie napracuje i bardzo stresowo ha ha ha

    Odpowiedz