Rada Monitorująca DGP ocenia rząd na jedynkę

autor: Bartosz Marczuk30.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 30.11.2010, 13:40

BAROMETR „DGP” - Brak reformy finansów publicznych, ułatwień dla firm, długofalowego myślenia – to główne zarzuty członków Rady Monitorującej „DGP” wobec rządu. W podobnym tonie wypowiadają się szefowie ośrodków analitycznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • No nareszcie.(2010-11-30 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Gazeta Prawna pisze prawdę. Czytałem was za komuny, z czasem zeszliście na psy.

    Odpowiedz
  • bzz(2010-11-30 06:24) Zgłoś naruszenie 00

    To przecież najlepszy rząd! w obiecywaniu gruszek na wierzbie! niestety, większość Polaków daje się dalej na nie nabrać!

    Odpowiedz
  • ryba(2010-11-30 06:51) Zgłoś naruszenie 00

    JAK DŁUGO NIEKTORZY POLACY BEDĄ AFAĆ TYM KMIOTOM I KŁAMCOM RZADOWYM.

    Odpowiedz
  • 123(2010-11-30 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Krótko i na temat zlikwidowac KRUS - i juz po deficycie, dlaczego rolnicy maja dostawać i dopłaty i mieć jeszcze prywileje wynikające z KRUS, ale co z tego i tak nikt nie słucha zwykłych ludzi. Populizm ponad wszystko

    Odpowiedz
  • Ryba II(2010-11-30 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    do 123
    nawet likwidacja krusu nie zaspokoi na dłuższą metę rozbuchaną pożądliwość ludzi i niegospodarność.

    Odpowiedz
  • Polski Matriks(2010-11-30 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego ta informacja publikowana jest po wyborach samorządowych? Przed wyborami8 było wszystko w porządku i rząd zasługiwał na zaufanie?

    Odpowiedz
  • hjj(2010-11-30 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ubaw!!! 80% społeczeństwa źle ocenia rząd i sytuację w Polsce, ale ...gdy są wybory to...na rząd Tuska głosują, bo... tak ładnie "pisały gazety" i podawało "radio" i "tv"... To paranoja, a może ...debilizm!!!??? . Zegar PO-"sukcesów" bije!!!

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-11-30 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    mamy fajne rządy i super prezydenta... jest super , jest super więc o co ci chodzi?

    Odpowiedz
  • ubawiony(2010-11-30 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Rada Monitorująca DGP (Dziennika Gazety Prawnej ?) Ho, ho, ho to brzmi dumnie ! Prawie jak Rada Monitorująca GN ("Gościa Niedzielnego")

    Odpowiedz
  • lipa(2010-11-30 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Polska z ponad 3 bilionowym długiem jest już bankrutem bez szans na przyszłość W kasie UE po wsparciu Hiszpanii i Portugalii, potem Włoch, braknie środków na wsparcie upadających krajów (w tym głównie chodzi o banki niemieckie przecież:)). Zresztą i tak nie byłoby tej pomocy jak spłacić. Ludzie się nie rodzą, a a reszta ucieka za chlebem poza granice tego kraju. Czekają nas coraz wyższe i nowsze daniny na rzecz państwa. PO dziękujmy tym którzy w 3 lata podwoili dług kraju i sprowadzili nas na dno.

    Odpowiedz
  • Luk(2010-11-30 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    No bez przesady... To na ile oceniła "Rada" wspaniały rząd Jarosława Kaczyńskiego? Eksperci wypowiadają się, że w "niektórych" kategoriach rząd odniósł sukces, a w innych nie dał rady. Zgadzam się, ale ocena to jakaś kpina.

    Odpowiedz
  • nigdy wam tego nie wybaczę !(2010-11-30 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Naiwni! macie to na co zasłużyliście. Wy nie dorośliście do niepodległości. Wam najlepiej jest jak was trzymają pod butem. Mażą się wam rozbiory.Cieszycie się jak biali niewolnicy szklanymi paciorkami,którymi obdarowują was złotousty premier i prezydent. Wasza przyszłość to korytko pełne żarcia .żal mi tylko tych co życie oddali za wolność i niepodległość Polski.

    Odpowiedz
  • Sołtys(2010-11-30 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    No brakuje jeszcze wypowiedzi ... prezesa Instytutu Instytutów.
    Opisywać sytuację "na okrągło" to każdy potrafi, ale zaproponować spójną, realną, całościową i odpowiedzialną koncepcję reform w Polsce ... to prezesy chyłkiem pod stół.

    Odpowiedz
  • Trzeźwomyśliciel(2010-11-30 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jacy obywatele taki rząd. Nie widzę powodu do wściekłej i zajadłej krytyki rządu, który został wybrany w demokratycznych wyborach i częściowo przyklepany w ostatnich samorządowych.

    Oczywiście 99% zarzutów RM DGP jest słuszna ale przyznajmy sami, że dla przeciętnego, prostego, niewykształconego, pijanego i niemytego Polaczka (z którego potem się losuje reprezentantów do sprawowania władzy) nie ma znaczenia uproszczenie prawa bo on do końca nie potrafi czytać ze zrozumieniem a na budowie to mu i tak nie potrzebne (a firmy nie będzie prowadzić).

    Dla większości obywateli sprawa emerytury zaczyna się liczyć dopiero jak nie starcza na leki i składkę na radyjko ojce dyrektora. Nikt nie myśli o odkładaniu na starość bo uważa że jego szanowną osobę ma obowiązek utrzymywać "Państwo".

    Więc zamiast wieszać psy na rządzie pomyślmy czy w obecnej sytuacji może być inaczej? Ja nie widzę na razie miejsca na partie składającą się z ekspertów, którzy rzetelnie zreformuję nasz kraj. Wiszę PiS, PO i SLD co się biją kto dłużej za komuny siedział w więzieniu i kogo ZOMO więcej razy spałowało.. iście Polska rozrywka dla plebsu!

    Odpowiedz