Domy towarowe Sears i Home Depot jeszcze przed Czarnym Piątkiem oferują rabaty na sprzęt gospodarstwa domowego. W czasie weekendu, zaraz po Thanksgiving Day, do rywalizacji o pieniądze amerykańskich konsumentów włączą się inni detaliści na czele z Wal-Martem, największą na świecie siecią handlową, sklepami Lowe’s czy Target – pisze agencja AP.

Craig Johnson, prezydent firmy konsultingowej Customer Growth Partners, twierdzi, ze w tym roku można się spodziewać wielu interesujących transakcji ze względu na spore zapasy towarów, a także dlatego, że amerykańscy konsumenci nie szastają pieniędzmi od kwietnia, kiedy w USA wygasły ulgi podatkowe na zakup domów.
Handel artykułami AGD w Ameryce przez ostatnie cztery- pięć miesięcy tkwił w wyjątkowym marazmie, a producenci w międzyczasie rozkręcali produkcję, przyczyniając się do nagromadzenia zapasów.

W efekcie do przyszłego poniedziałku sieć Home Depot postawiła na wyprzedaże. Na przykład zestaw składający się z pralki automatycznej i suszarki firmy LG w cenie 1998 dolarów będzie oferowany o 800 dolarów taniej, po 599 dolarów za pralkę i tyleż samo za suszarkę.
Sklepy Sears, które będą otwarte także w Święto Dziękczynienia od godz. 7. rano do południa, poszły na jeszcze większe upusty. Pralkę automatyczną i suszarkę Whirlpoola, w cenie 549 dolarów za każdy egzemplarz, oferują po 799,98 dolarów, za oba urządzenia.