Szef Microsoftu, Steve Ballmer sprzedał akcje swej firmy za 1,3 miliarda dolarów. Uczynił to po raz pierwszy od siedmiu lat.

„Chociaż sprawa dotyczy sfery finansów osobistych, chce zachować pełną jasność, aby uniknąć niedomówień” – cytuje BBC Ballmera, który dodał, że „działa całkowicie na rzecz Microsoftu i jego sukcesu”.

Według raportu amerykańskiej Komisji Papier Wartościowych i Giełd, SEC, szef Microsoftu sprzedał 49,3 mln akcji koncernu w cenie od 26 do 28 dolarów.

Ballmer wciąż posiada 359 mln akcji, które zgodnie z obecną wyceną rynkową Microsoftu są warte 9,6 mld dolarów. Szef koncernu powiedział, że sprzedaż akcji miała na celu większą dywersyfikację jego inwestycji oraz zgromadzenie środków związanych z planowaniem opłat podatków, przypadających na koniec roku. Z oświadczenia Ballmera opublikowanego na internetowej stronie Microsoftu wynika, że do końca roku zamierza on sprzedać w sumie 75 mln akcji.

Notowania Microsoftu spadły w tym roku z powodu zaniepokojenia inwestorów, czy koncern zdoła się zaadaptować do nowych form funkcjonowania komputerów. Ale w zeszłym miesiącu spółka założona przez Ballmera i Billy Gatesa poinformowała o 51-proc. wzroście zysku za swój pierwszy kwartał obliczeniowy, dzięki wyższej sprzedaży flagowych programów firmy, Windows i Office.