„Chociaż sprawa dotyczy sfery finansów osobistych, chce zachować pełną jasność, aby uniknąć niedomówień” – cytuje BBC Ballmera, który dodał, że „działa całkowicie na rzecz Microsoftu i jego sukcesu”.

Według raportu amerykańskiej Komisji Papier Wartościowych i Giełd, SEC, szef Microsoftu sprzedał 49,3 mln akcji koncernu w cenie od 26 do 28 dolarów.

Ballmer wciąż posiada 359 mln akcji, które zgodnie z obecną wyceną rynkową Microsoftu są warte 9,6 mld dolarów. Szef koncernu powiedział, że sprzedaż akcji miała na celu większą dywersyfikację jego inwestycji oraz zgromadzenie środków związanych z planowaniem opłat podatków, przypadających na koniec roku. Z oświadczenia Ballmera opublikowanego na internetowej stronie Microsoftu wynika, że do końca roku zamierza on sprzedać w sumie 75 mln akcji.

Notowania Microsoftu spadły w tym roku z powodu zaniepokojenia inwestorów, czy koncern zdoła się zaadaptować do nowych form funkcjonowania komputerów. Ale w zeszłym miesiącu spółka założona przez Ballmera i Billy Gatesa poinformowała o 51-proc. wzroście zysku za swój pierwszy kwartał obliczeniowy, dzięki wyższej sprzedaży flagowych programów firmy, Windows i Office.