Prospekt emisyjny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych powinien zostać opublikowany w przyszłym tygodniu - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister skarbu Krzysztof Walenczak.

Wcześniej w środę minister skarbu Aleksander Grad mówił w Radio PIN, że po ogłoszeniu prospektu emisyjnego GPW zostanie przedstawiona cena maksymalna akcji spółki dla inwestorów indywidualnych. "Wtedy dopiero ostatecznie przesądzimy, jaką my widzimy wycenę dla GPW i również w jakim przedziale cenowym spodziewamy się ofert od instytucji finansowych" - dodał.

Prawdopodobny termin debiutu spółki to 9 listopada

MSP informowało na początku września, że debiut akcji GPW na warszawskim parkiecie planowany jest w czwartym kwartale tego roku, jeśli pozwolą na to warunki rynkowe. Grad mówił wcześniej, że prawdopodobny termin debiutu spółki to 9 listopada.

Reklama

Skarb Państwa planuje sprzedać ok. 64 proc. akcji GPW, a jednocześnie zachować kontrolę strategiczną w spółce. W rękach Skarbu Państwa pozostanie 35 proc. walorów giełdy. W ciągu najbliższych trzech-pięciu lat ma nastąpić drugi etap prywatyzacji tej spółki.