Orbis upada. Ponad tysiąc klientów musi jakoś wrócić do kraju

29.09.2010, 08:33; Aktualizacja: 29.09.2010, 19:07

Przyczyną złożenia wniosku o upadłość Polskiego Biura Podróży Orbis jest decyzja głównego udziałowca, Funduszu Enterprise Investors, o niedofinansowaniu spółki - wynika z informacji zarządu biura.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • on(2010-09-29 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    przebukować debila!

    Odpowiedz
  • wlbjwbxjw(2010-09-29 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli gwarancje na 6 mln zlotych wystarczy na zwrot za wplate na wycieczki.

    Odpowiedz
  • obserwator(2010-09-29 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Klasyczne działanie, najpierw sprzedali markę zagranicznemu inwestorowi, teraz ten inwestor oglasza jej upadlosc, tak w polsce wlasnie niszczy sie polskie marki ...

    Odpowiedz
  • nmscjhwwj(2010-09-29 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Wszelkie roszczenia mozna zaspokoic w postepowaniu upadlosciowym. Fundusz Enterprise Investors moze wykupic majatek upadlej polskiej spolki, ewentualnie jakas inna spolka wykupi majatek trwaly i przejmie pracownikow w postepowaniu upadlosciowym - moze Orbis SA.

    Odpowiedz
  • jwcwvxw(2010-09-29 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli Fundusz Enterpsie Investors jest zainteresowany wykupem majatku trwalego i przejeciem pracownikow to bedzie oki.

    Odpowiedz
  • Może by(2010-09-29 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    z takim samym zapałem i zainteresowaniem miediów i rządu zająć się powodzanami i pracownikami którym pracodawcy nie zapłacili ?

    Odpowiedz
  • Czas najwyższy aby Któryś Rząd -może ten(2010-09-29 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    wprowadził obowiązkowe OC dla wszystkich prowadzących jakąkolwiek działalność gospodarczą !!
    Kobieta przed sklepem złamie nogę z winy sklepu , mechanik nieprawidłowo zamontuje centralny piec , fotograf rozleje odczynniki i spowoduje straty itp itp itp ... a żaden z Nich często nie ma kasy aby zapłacić za straty klientów i osób kooperujących.

    Odpowiedz