Schmid obejmie stanowisko wiceprezesa od 1 października.

W sierpniu premier Donald Tusk odwołał Schmid ze stanowiska wiceministra Skarbu Państwa i powołał na nie Krzysztofa Walenczaka. Jak mówił wówczas PAP rzecznik MSP Maciej Wewiór, Schmid odeszła z resortu na własną prośbę. Przychodząc do pracy w ministerstwie miała umówić się z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem, że będzie pracować dwa lata. W resorcie skarbu Schmid była odpowiedzialna m.in. za rynki kapitałowe, banki, GPW, ale też za mniejsze spółki, jak np. uzdrowiska.

W latach 2001-2007 Schmid była wiceprezesem zarządu ds. finansowo-operacyjnych w Funduszu Górnośląskim w Katowicach. Zasiadała w radach nadzorczych spółek giełdowych, m.in. Fabryki Obrabiarek "Rafamet" SA, "BEEF-SAN" SA, domów maklerskich i towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Schmid z wykształcenia jest prawnikiem i finansistą

W latach 1994-2001 pracowała w ING Banku Śląskim, najpierw jako specjalista w Zespole Strategii Biura Zarządu (1994), potem w departamencie inwestycji kapitałowych (1994-1999). Od 1999 r. do 2001 r. odpowiadała za nadzór właścicielski w departamencie prawnym.

Schmid z wykształcenia jest prawnikiem i finansistą.

Holding Tauron Polska Energia, który tworzą 94 firmy, jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem pod względem sprzedaży energii dla klientów korporacyjnych i indywidualnych. Kontroluje 20 proc. polskich zasobów węgla kamiennego. Moc elektrowni skupionych w grupie wynosi 5447 MW. Grupa obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób.

Spółka zadebiutowała na warszawskiej GPW pod koniec czerwca.