PGNiG: Informujemy, że gazu zimą zabraknie

autor: Michał Duszczyk20.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 20.09.2010, 09:39

Już za miesiąc może zabraknąć gazu od Rosjan. Zapasy wystarczą na kilka tygodni. Innych dostawców nie mamy. PGNiG złożyła oficjalny dokument, w którym przyznaje, że w IV kwartale będą duże ograniczenia dostaw.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • Co to oznacza ??(2010-09-20 06:38) Zgłoś naruszenie 00

    Że należy was wywalić na zbity PYSK.
    Że nie nadajecie się do kierowania taką firmą - NIEUDACZNICY!! /razem z chłopkiem Waldusiem!!/.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-09-20 06:53) Zgłoś naruszenie 00

    tak sie konczy polityka milości Tuska.. lizał Putinowi dupe a w zamian nie ma nic.. od debile z PO

    Odpowiedz
  • dch(2010-09-20 06:53) Zgłoś naruszenie 00

    sama radosc, ze debile z PO nie potrafią rzadzić

    Odpowiedz
  • Mała blokada gazociągu na kilka dni(2010-09-20 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    Przyspieszyła by tempo rozmów o podpisaniu gazu.

    Poza tym jak Rosjanie zbudują nord stream to ta stara rura z końcówką na zachodzie mogła by chyba służyc do importu gazu z systemu UE

    Odpowiedz
  • ZAGÓRZANIN.(2010-09-20 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    I o czym to świadczy ,ano o tym iż prezesa PGNiG należy kopnąć w dupę i wywalić na zbity pysk zabierając mu wynagrodzenie na najbliższe 3 miesiące.Zastanawia mnie , dlaczego ta firma broni się przed eksploatacją naszych krajowych złóż, czyżby komuś na tym zależało.Mamy najdroższy gaz w Europie o PGNiG ciagle mało a od pażdziernika nastepna podwyżka .Oj cwaniaczki , przecież prezes musi zarabiać nawet za bzdurne decyzje.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-09-20 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    chcieliście PO to macie PO... placcie

    Odpowiedz
  • To gra na zmiekczenie....(2010-09-20 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Umowa będzie podpisana we właściwym czasie.
    Ą że Rosjanie chcą jak najwięcej osiągnąć na najbliższe 30lat to chyba nic dziwnego.

    Odpowiedz
  • ryba(2010-09-20 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętam jak rozpoczynali zmowy gdzie w pierwszym kwartale tego roku ... i jakaś osoba wypowiadał się ze wszytko maja pod kontrola i gazu z rezerw wystarczy spoko by przetrwać zimę. Ale h..ja wystarczy!
    Żebyście zdechli w tym rządzie POpaprancy. Ostatni raz na WAS glosowałem!

    Janusz Korwin-Mikke rzadzi!

    Odpowiedz
  • badziewiak66(2010-09-20 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Kto tak mocno naciska na opinię publiczną ? Komu zależy na tym by wywołać niby presję na rząd ? A może sam rząd tak robi by uzasadnić dziwne później zapisy w umowie. No bo jak wytłumaczyć ludziom że gaz kupiło się najdrożej jak można. Przecież nie powiedzą wprost że tam jest ukryta prowizja dla partii i jej członków.

    Odpowiedz
  • baca(2010-09-20 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    "Umowa odpowiada polskim interesom. To, co wymaga poprawy z punktu widzenia Unii Europejskiej, będzie poprawione" - powiedział Tusk w "Sygnałach Dnia".
    Pan Premier wygłaszając takie poglądy niestety dowodzi swej indolencji w sprawach gospodarczych. Zawarcie umowy z jakimkolwiek partnerem i w jakiejkolwiek sprawie na okres 27 lat jest po prostu nie profesjonalne.
    Skoro w sprawie gazowej konieczne są umowy wieloletnie to można było zawrzeć ją na okres np 10 lat z możliwością jej przedłużenia na warunkach obustronnych uzgodnień w okresie nie później niż do końca 8 roku trwania umowy.

    Rząd polski jest zadowolony jak "Wielki Brat" jest zadowolony. I wszyscy są happy - oprócz Polaków bo będą mieli coraz DROŻSZY gaz !

    Odpowiedz
  • Obok informacja sprzed 2 tygodni(2010-09-20 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    UE ostrzega, że w Polsce w pażdzierniku mogą być niedobory gazu.
    Unia wie , a my nie...

    Odpowiedz
  • Pinokio(2010-09-20 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ale o podwyżce cen pamiętali i tego nie ukrywali. CBŚ powinien Zarząd PGNiG zamknąć za narażenie Polaków na utratę zdrowia lub życia. Jakim ciśnieniem będzie płynął do mnie gaz z takim samym "ciśnieniem" będę im płacił i notorycznie występował o bonifikaty za przerwy w dostawie.

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-09-20 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    ...pieprzycie trzy po trzy ,żeby uzasadnić podwyżkę gazu...tylko głupcy dadzą się na to nabrać...

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-09-20 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to nie, znienawidzony przez Was, rząd Buzka, chciał budowy gazociągu z Norwegii do Polski? Zanim sprawa została sfinalizowana, wybraliście do rządzenia SLD! I mamy teraz efekty... Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • shaqu(2010-09-20 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Aneks do umowy wynegocjowany przez Pawlaka nie był zły, porównując ten aneks do umowy podpisanej za czasów rządów pis.
    Rosjanie już dawno parafowali, podpisali, czy jak kto woli zatwierdzili umowę negocjowaną w tym roku przez Pawlaka.Piłeczka leżała po naszej polskiej stronie. Najpierw długo nasi politykierzy zwlekali z podpisaniem.
    Potem kilku polityków z po, zaczęło majstrować przy tej umowie. M.in. dzięki Saryusz-Wolskiemu zgłoszono wątpliwości do komisji europejskiej.
    Wyobraźcie sobie, że ta nowa umowa jest niezgodna z prawem unijnym, które będzie obowiązywać dopiero za około dwa lata! Ponieważ okres vacatio legis wynosi ponad dwa lata.
    Z drugiej strony nasi wielcy przyjaciele Ukraińcy blokują nam gaz z niemieckiego koncernu. Paranoja.
    Można by powiedzieć że to są problemy, które sobie sami załatwiliśmy. Bo Rosjanie już dawno zatwierdzili wynegocjowaną umowę, a nasi polscy eurodupotypowani donieśli na własny rząd do komisji europejskiej.
    Pozazdrościć takich polytyków.

    Odpowiedz
  • Do 14(2010-09-20 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    W tym sęk, że Buzio dużo rzecz podejmował i prawie wszystkie spaprał.
    Nie znam rzeczy którą by były premier Buzek wykonał dobrze.
    Co do gazociągu z Norwegii, to jest zwykły biznes - z tym, że nierentowny i nikt nie chciał w to wejść bo cena gazu norweskiego była zbyt wysoka do gazu rosyjskiego, a żaden rząd nie zdecydował się na dopłaty do tego "PSEUDOINTERESU"

    Odpowiedz
  • Czeczenia da Polsce gaz ! Spoko !(2010-09-20 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Fikajcie Ruskim, fikajcie Polaczkowie ... Nie gazem ale honorem sobie będziecie Polskę ogrzewać ... Boso ale w ostrogach. I z gilami pod nosem z zimna ... Organizujcie antyrosyjskie hucpy typu kongres samozwańczego i przez nikogo nie uznawanego rządu plemiennego terytorium. Może weźcie i zróbcie kongres Basków ? Hiszpania się ucieszy ... A na razie poroście Kadyrowa żeby dał Polsce gazu ...

    Odpowiedz
  • Olek(2010-09-20 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry, przewidujący, premier nie dał by się szantażować Putinowi. Ale gdy się jest chorym na władzę a przy tym tylko politykierkiem w krótkich majteczkach, no to mamy to, co mamy.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-09-20 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    w pierwszej kolejności powinni wyłączac gaz elektoratowi PO... oni przyjma to w prawdzie ze łzami w oczach, ale z uśmiechem na twarzy w ramach poparcia rządu Tfuska

    Odpowiedz