Budżet 2011: Stracą rodziny i bezrobotni

autor: Grzegorz Osiecki, Piotr Rogowiecki, Bartosz Marczuk08.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 08.09.2010, 10:32

Największe oszczędności w przyszłorocznym budżecie rząd zaplanował na wydatkach społeczno-socjalnych. W sumie 5 mld zł. Cięcia nie dotykają tych, którzy mają mocne poparcie polityczne czy dobrze zorganizowane związki zawodowe. Uderzą w rodziny, bezrobotnych i w osoby otrzymujące zasiłki po zmarłych. Emerytury i pensje nauczycieli w górę, bez cięć w KRUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (56)

  • Prawda(2010-09-11 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    N A I W N I A C Y !!!
    Czego się spodziewaliście? Kto ma trochę oleju w głowie i umie samodzielnie myśleć to wiedział jak to rządzenie PO będzie wyglądało.
    Teraz nie lamentować tylko zacząć myśleć.

    Odpowiedz
  • moniks(2010-09-08 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    głosowalam na J.Kaczyńskiego w tych wyborach i sie nie udało szkoda.Wiedziałam od poczatku ze Tusk i jego reszta elity tylko tak gadaja i obiecuja a nic nie robia dobrego dla zwykłych ludzi,ktorzy pracuja na nich...Ciekawa jestem za co bedziemy chowac bliskich niedługo???Nie dosc ze biora na skladki kupe szmalu to jeszcze wiecej zabieraja i to nie z ich kieszeni a na co???Na pieprzenie głupot w tv co to nie oni.Oby ktos z PO wlazł na te wypowiedzi i poczytał co ludzie mysla o ich rzadzeniu!!!Masakra.

    Odpowiedz
  • architekt(2010-09-08 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    OBIECANKI CACANKI A GLUPIEMU RADOSC.
    czyli rzad obiecal, obywatele uwierzyli, a wyszlo jak wyszlo...

    Odpowiedz
  • członek PO(2010-09-08 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    głupie barany są po to, by je strzyc... jesli są nawine debile które mozna okraść z ich dochodów to dlaczego mamy tego nie zrobic?
    Każdy by to zrobił.

    Odpowiedz
  • niezalezny i bezpartyjny(2010-09-08 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    co za podlosc rzadzacych, aby ludziom pracy, ktorzy przez wiele lat wplacali do ZUS, odebrac ostatni grosz na godny pochowek..to skandal..mysle premierze ze to jest gwozdż..ale okaze sie do czego...ale wam sie zyje lepiej, afery, kupczenie w wyborach, klamstwa, ale to Kaczynski ciagle na tapecie mediow...tak miernego rzadu , beznadziejnego, ktory nachapal sie i poobsadzal kolesiami stanowisk wladzy, rzadu nie bylo..ale afery i bezprawie to standardy PO, nie wiem czego boją sie Kaczynskiego, czlowiek uczciwy nie ma sie czego bac...

    Odpowiedz
  • członek PO(2010-09-08 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    i bardzo dobrze ze stacą rodzimy i najbiedniejsi, od tego są. Przeciez i ebedziemy tracić my, ludzie z PO

    Odpowiedz
  • qwerty(2010-09-08 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bezczelność i arogancja władzy zmniejszają zasiłek pogrzebowy o prawie połowę, chcą ODEBRAĆ LUDZIOM PO 75 ROKU ŻYCIA ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY W WYSOKOŚCI 180 ZŁ BRUTTO a Kancelaria Prezydenta planuje w 2011 r wzrost wydatków o 7,2 proc., a Sejmu i Senatu o 9 proc. Ich utrzymanie będzie kosztować 780 mln zł. To przecież sobie powinni zmniejszyć budżet o połowę a nie zabierać te grosze starym, chorym, spracowanym ludziom. To niech od razu przygotują dla nich komory gazowe bo nie dość, że emerytury i renty są takie, że żyć sie nie da to teraz chcą je jeszcze zmniejszyć a wiadomo, że im starszy człowiek to więcej wydaje na lekarstwa i lekarzy. BOŻE CZY NIE WIDZISZ CO ONI ROBIĄ

    Odpowiedz
  • ww(2010-09-08 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Kluczem do zrozumienia tego, co dzieje się wokół polsko-rosyjskiej umowy gazowej, obecnie jest właśnie odpowiedź na pytanie: komu i dlaczego zależy na tym, by Polacy płacili więcej i dłużej za rosyjski gaz.

    Odpowiedz
  • cdew(2010-09-08 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    PO=PRL bis!!!

    Odpowiedz
  • qwerty(2010-09-08 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    chodzi o dodatek pielęgnacyjny w wys. 181 zł brutto a nie o zasiłek pilęgnacyjny

    Odpowiedz
  • wyborca(2010-09-08 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    głosujmy wszyscy na Ziobro,znowu będą samobujstwa,ale najubozszym będzie lepiej się żyło,gdyż nie będzie okradających.Sprawy pogrzebowe załatwić bez kaznodziei i zostanie w kieszeni 1200 zeta.Inaczej ratuj się kto może,bo Peło nie wspomoże i ciągle zabiera niech ich weżmie hole.a!!!WYBORY TUŻ

    Odpowiedz
  • ~ale jaja(2010-09-08 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Co za debilny rzad,na mój chłopski rozum, w czasie kryzysu powinno się obniżać podatki, żeby nakręcać gospodarzcę i zachęcać obywateli do konsumpcji

    Odpowiedz
  • emeytka nauczycielka od urodz. bezp(2010-09-08 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    protestuje!!! oszczednosci maja byc wszedzie w rzadzie, sejmie i senacie przedewszystkim ,zebrala sie grupa bylych solidaruchow i nas krzywdzi, skazuje na glod, smrod i brud, tak zle mi nie bylo w komunie

    Odpowiedz
  • filologini(2010-09-08 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    Internauci w 90% krytykują i potępiają politykę rządu. Pomimo tego, medialne szczekaczki rządowe obwieszczają, że im poparcie okrutnie rośnie. Jako żywo PRL bis. Dlaczego Polacy wybierają do rządzenia państwem oszustów, kombinatorów i złodziei. Tylko patrzeć, jak demokracja i wolność słowa będą wkrótce dorównywać standardom białoruskim.

    Odpowiedz
  • pamiętnik(2010-09-08 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ustalmy: bezrobotni, renciści(ale ci ponad 30 lat pracy), emeryci. ZDnia 11 listopada pod sejm, pod rząd, z koktajlami, oponami, śrubami, z czym kto może. Godzina 10,00. Co Wy na to? I tak aż do skutku, w mordę, za ryj, w łeb. Jak za komuny. Świńskim ryjom wybić zęby.

    Odpowiedz
  • miś(2010-09-08 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    ten naród zasługuje na jeszcze większe upodlenie niż wzrost podatków czy obniżenie zasiłków pogrzebowych
    oczyszczenie z zaczadzenia partią oszustów za wynik głosowania w wyborach może potrwać lata ciemiężenia i odbierania ludziom strzępów godności
    Co się stanie jak ograbią już wszystko i nie będzie już czego prywatyzować?

    Odpowiedz
  • jANEK(2010-09-09 03:32) Zgłoś naruszenie 00

    właśnie przeczytałam, że rząd planuje zabrać ludziom nie tylko prawo do godnego pochówku ale również dodatek pielęgnacyjny w wysokości 181 zł brutto, który przysługuje po 75 roku życia. Ale swoim tj posłom, senatorom od 2009 przyznano prawo do pobierania jednocześnie emerytury i wynagrodzenia z tytułu pełnionej funkcji. NIEKTÓRZY ZA UBIEGŁY ROK DOSTALI DODATKOWO NAWET 56 TYŚ ZŁ. RZĄD CHCE OKRAŚĆ BEZBRONNYCH, STARYCH SCHOROWANYCH, KTÓRZY NIE MAJĄ SIŁ I MOZLIWOŚCI OBRONIĆ SIĘ PRZED NIMI. TO PODŁE I NIEZNANE NA SKALĘ ŚWIATOWĄ.

    Odpowiedz
  • TADEUSZ(2010-09-11 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    ZMIENIĆ KONSTYTUCJE - 50% DARMOZJADÓW ZWOLNIĆ Z POSAD PAŃSTWOWYCH - NIC NIE ROBIĄ DLA DOBRA NARODU - TERAZ MAMY WŁASNYCH OKUPANTÓW. POLSKA DŁUG ZAGRANICZNY JEŻELI NIE SPŁACI PÓJDZIE POD ROZBIÓR A RZĄDZĄCY Z PEŁNYMI KIESZENIAMI WYJADĄ DO CIEPŁYCH KRAJÓW A PO LATACH WRÓCĄ Z PUSTYMI KIESZENIAMI JAKO PATRIOCI ZNOWU HISTORIA SIĘ POWTÓRZY ! MÓWIMY WETO ! TEMU RZĄDOWI.

    Odpowiedz
  • ANITA(2010-09-12 23:39) Zgłoś naruszenie 00

    TO TRAGICZNE CO SIĘ WYPRAWIA.NAJLEPIEJ ŻEROWAĆ NA SŁABSZEJ GRUPIE LUDZI JAK NIE WSTYD BIĆ SŁABSZEGO,KTORY PONOSI CAŁY KOSZT UTRZYMANIA. SILNY I TAK NIC NIE ODCZUJE ANI TO ŻE ZMNIEJSZĄZASIŁEK POGRZEBOWY ALBO ŻE CHLEB POSZEDŁ W GÓRĘ, BEZROBOTNI BĘDĄ NADAL NA NASZYM UTRZYMANIU BO PO CO ICH SZKOLIĆ LEPIEJ NIECH BĘDĄ WYROBNIKAMI DLA OBCEGO KAPITAŁU.ZROBILI Z NAS NĘDZRZY WE WŁASNYM KRZJU A SAMI ZA NASZE PIENĄDZE OPŁYWAJĄ W DOSTATKI .MOŻ TRZEBA OSTREGO WSTRZĄSU BY SIĘ OPAMIĘTALI

    Odpowiedz
  • jool(2010-09-13 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele dostają podwyżki, a co z pozostałymi pracownikami niebędacymi nauczycielami - obsługa, administracja w szkołach- zamrozić im i tak nędzne płace. Pieprzę taką demokrację, gdzie kto głośniej krzyczy i rozrabia, bo ma za dużo czasu wolnego, ten dostaje podwyżki.

    Odpowiedz