Budżet 2011: Stracą rodziny i bezrobotni

autor: Grzegorz Osiecki, Piotr Rogowiecki, Bartosz Marczuk08.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 08.09.2010, 10:32

Największe oszczędności w przyszłorocznym budżecie rząd zaplanował na wydatkach społeczno-socjalnych. W sumie 5 mld zł. Cięcia nie dotykają tych, którzy mają mocne poparcie polityczne czy dobrze zorganizowane związki zawodowe. Uderzą w rodziny, bezrobotnych i w osoby otrzymujące zasiłki po zmarłych. Emerytury i pensje nauczycieli w górę, bez cięć w KRUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (56)

  • taka jest prawda(2010-09-08 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Kancelaria Prezydenta planuje wzrost wydatków o 7,2 proc., ..


    .. a morde darły gonoje z PO, że Kaczynski wydaje za dyżo.
    *********** KomoRusek ze swoja oblesną, głupią, grubą zona wydadzą jeszcze wecej

    Odpowiedz
  • zxv(2010-09-08 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie KomoRusek chleje małpki, bo ma czerwony nos jak u pijaka.
    Mówią ze to nałogowy alkoholik

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2010-09-08 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    to chamy , by szlag trafil w zasrana platforme... zobaczymy w wyborach rencisci i nepelnosprawni upomna o swoje koniec platformy jak uni wolnosci.

    Odpowiedz
  • mała(2010-09-08 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    to teraz będziemy zmarłych chować w plastikowych workach
    znowu zwłoki będą dla oszczędności trzymane w domu jak to kiedyś bywało
    no super dlaczego nikt nie zaprotestuje

    Odpowiedz
  • xxxxx(2010-09-08 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Hasło Tuska i Platformy "by żyło się lepiej"! ale komu? tym u góry, urzędasom, kolesiom - zawsze wam mało!!!

    Odpowiedz
  • Na grafiku nie ma Kacelarii Premiera(2010-09-08 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Na grafiku nie ma Kancelarii Premiera. Czyzby juz nie istniala? /godz.8.59/

    Odpowiedz
  • ada(2010-09-08 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Zaglosowalam na Komorowskiego co oznacza,ze popieram PO...nigdy wiecej,dzis bardzo tego zaluje.Panowie zdaje sie zapoimnieli,ze lud w tym kraju juz nieraz wychodzil na ulice...Nie bedziemy umierac z glodu!

    Odpowiedz
  • fgrtq(2010-09-08 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    "Widziały gały kogo wybierały"!!!. PO-propaganda sukcesu i lokajstwo mediów nie ...wyżywią !. PGR-y wybrały!!!

    Odpowiedz
  • 100latek(2010-09-08 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    ZA SP. KACZYNSKIEGO RZAD TUSKA OBCINAL KASE KANCELARI PREZYDENTA A KOLEGO KOLESIOWI DAJE LEKKA REKA---PROPONUJE PANIE TUSK ZEBY PO ROZPOCZEŁO PRODUKCJE KARTONOWYCH TRUMIEN NAWET POPAPRANCY DOBRALI SIE DO GODNEJ I OSTATNIEJ DROGI NA ZIEMI CZLOWIEKA I OBCIELI ZAILEK POGRZEBOWY TO SA LUDZIE BEZ SERCA---TYLKO KASA DLA SIEBIE WSZYSCY MIN. CO SA POSLAMI TO BIORA KASE JESZCZE Z SEJMU TO SA ZLODZIEJE CO OKRADAJA SPOLECZENSTWO W BIALY DZIEN

    Odpowiedz
  • niepel. 2 kategori(2010-09-08 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Rzadzie RP -- dlaczego od 6 lat nie jest waloryzowany dodatek pielegnacyjny wyplacany przez MOPS a zasilek pielegnacyjny wyplacany przez ZUS corocznie ---czy to sa osoby niepelnosprawne 2 kategori to sie nazywa DYSKRYMINACJA PO POLSKU

    Odpowiedz
  • taka jest prawda.(2010-09-08 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    za rzadów Po zawsze tracą rodziny i najbiedniejsi.. zyskuja tylko złodzieje z PO.. Rychy i Zbchy

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-09-08 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    spoko Komorowski rządzi i dzieli bo ma poparcie większości społeczeństwa tylko niedorobione umysłowo mohery nie mogą tego zrozumieć bo mają mózgi wyprane.

    Odpowiedz
  • a(2010-09-08 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Kochani wyborcy czekam na pomysły PiS- co oni proponują? Rok temu sami chcieli zwiększać deficyt a dziś ganią rząd za dług publiczny. PO nie rządzi dobrze, ale lepsze to od pisowskiej zarazy!

    Odpowiedz
  • Neronuss(2010-09-08 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Można by na tym miejscu zacząć obrzucać inwektywami tych, którzy w wyborach prezydenckich szli ślepo za PO i wierzyli w ich obietnice z księżyca. Ale tak naprawdę żaden inny rząd obojętnie jaki i PiS-owski także tak samo by się wyłożył. W latach 20-30 ubiegłego wieku też było tak samo kryzys zaczął się w USA a do pewnych krajów docierał z opóźnieniem i odpowiednio dłużej w czasie trwał. W związku z tym kolej na nas i koniec bajek o "zielonej wyspie". No może nie będzie ona czerwona (daj Boże) ale na pewno np. żółta :-) Oprócz cięć w wydatkach i oszczędzania znajdzie się jeszcze sporo pieniędzy które rząd wyciągnie od obywateli bezpośrednio lub pośrednio np. na usuwanie skutków powodzi, których do zimy może być jeszcze sporo jeśli pogoda będzie się utrzymywać jak dotychczas. A Unia sama jest w kryzysie i może nam trochę dotacji też obciąć :-)

    Odpowiedz
  • hawk(2010-09-08 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Co chwilę, to mamy nową miłą wiadomość od rządzących, wspaniale.

    Odpowiedz
  • Za co pieniądze w naszym kraju(2010-09-08 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    BIERZE OPOZYCJA???
    Przecież u nas opozycja w ogóle nie wie, że społeczeństwo na nich płaci - od 5-u miesięcy opozycja nam funduje;
    - krzyż;
    - Macierewicza;
    - i urojenia szefa.
    TO OPOZYCJA POWINNA ZMUSIĆ LENIWY RZĄD DO SIĘGNIĘCIA PO PIENIĄDZE TAM GDZIE SĄ BEZKARNIE I BEZWSTYDNIE R O Z K R A D A N E.

    Odpowiedz
  • !!(2010-09-08 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo dla rządu! Powinni jeszcze kopnąć w d..ę swoich wyborców.

    Odpowiedz
  • rodzic z PO(2010-09-08 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    my chcemy wiecej tracić dla rządu.. pragniemy finansować potrzeby Chlebowskiego i Drzewieckiego z PO

    Odpowiedz