Budżet 2011: Stracą rodziny i bezrobotni

autor: Grzegorz Osiecki, Piotr Rogowiecki, Bartosz Marczuk08.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 08.09.2010, 10:32

Największe oszczędności w przyszłorocznym budżecie rząd zaplanował na wydatkach społeczno-socjalnych. W sumie 5 mld zł. Cięcia nie dotykają tych, którzy mają mocne poparcie polityczne czy dobrze zorganizowane związki zawodowe. Uderzą w rodziny, bezrobotnych i w osoby otrzymujące zasiłki po zmarłych. Emerytury i pensje nauczycieli w górę, bez cięć w KRUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (56)

  • Hwdpuz(2011-03-11 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    25 % ludzi głosowało te mendy urzędasy zniszcza Polskę i polaków im dużo życia nie zostało ale dzieci nasze będą się z tym syfem męczyć

    Odpowiedz
  • subiektywna prawda(2011-02-23 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Platfusy rzucają POmyje swoim POlakom, a ci się cieszą, że w końcu mają "normalny" rząd, "normalnego" premiera, "normalne" POdatki, "normalne" media, normalnie spokój... wieczny wyceniony o ponad 1/3 niżej, bo w takich warunkach dosięga więcej osób, więc trzeba jakoś rozdzielić potrzebujących.

    POlaki rozumieją wyższe podatki, wszelkie podwyżki cen, akcyz, cięcia zasiłków, oszczędności na ich emeryturach, ogólnie większego bata, bo jest kryzys.
    Równocześnie rozumieją wyższy budżet dla kolesiów, rozpasanie władzy, dziurę rosnącą dziurę budżetową i bezczynność rządu, bo to jest kryzys.

    Ja za to tego nie rozumiem, przez co zapewne zostanę wyśmiany.

    Odpowiedz
  • ewa(2010-10-01 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ulga prorodzinna,minister Rostowski stwierdził,że premiować trzecie i następne dziecko.Pytam sie czy wielodzietne rodziny dostaną te pieniądze,jak nieraz jedna osoba pracuje i zarabia 1000 na rękę.Ale bogaci mają 3 i 4 dzieci,i dostaną jeszcze zwrot podatku,może na wycieczke do Egiptu starczy.Panie ministrze puknij się pan w czoło.Niestety w tym kraju albo trzeba kraść lub walić przekręty,bo uczciwą pracą sie garba dorobisz...

    Odpowiedz
  • kamilkalub(2010-09-15 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Tak trzymać PO !

    Odpowiedz
  • przejrzymy na oczy(2010-09-15 04:27) Zgłoś naruszenie 00

    przeciez to bez roznicy kto jest przy korycie PO PIS SLD PSL czy inni cel jest jeden utrzymac sie przy wladzy i udaje sie juz 20 lat pod roznymi nazwami ci sami ludzi niektorzy przeskakuja z jednej do drugiej co za roznica poglady nie maja tu nic do rzeczy liczy sie by byc jak najblizej koryta.Ludzie zaglosujcie wkoncu na prawdziwe partie prawicowe nie mylic z PIS PO czy LPR ktore to siebie uwazaja za prawice - ubawic sie mozna

    Odpowiedz
  • tunia(2010-09-14 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    cala ta banda zlodziei i szubrawcow z Platformy powinna poleciec tupolewem i powinni to zrobic zeby uszczesliwic Narod oczywiscie zabierajac ze soba kaszalota.

    Odpowiedz
  • HiHiHot(2010-09-13 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    NO, cóż - jakeście wybierali tak macie , tego budżetu Komołowski nie zawetuje

    Odpowiedz
  • jool(2010-09-13 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele dostają podwyżki, a co z pozostałymi pracownikami niebędacymi nauczycielami - obsługa, administracja w szkołach- zamrozić im i tak nędzne płace. Pieprzę taką demokrację, gdzie kto głośniej krzyczy i rozrabia, bo ma za dużo czasu wolnego, ten dostaje podwyżki.

    Odpowiedz
  • ANITA(2010-09-12 23:39) Zgłoś naruszenie 00

    TO TRAGICZNE CO SIĘ WYPRAWIA.NAJLEPIEJ ŻEROWAĆ NA SŁABSZEJ GRUPIE LUDZI JAK NIE WSTYD BIĆ SŁABSZEGO,KTORY PONOSI CAŁY KOSZT UTRZYMANIA. SILNY I TAK NIC NIE ODCZUJE ANI TO ŻE ZMNIEJSZĄZASIŁEK POGRZEBOWY ALBO ŻE CHLEB POSZEDŁ W GÓRĘ, BEZROBOTNI BĘDĄ NADAL NA NASZYM UTRZYMANIU BO PO CO ICH SZKOLIĆ LEPIEJ NIECH BĘDĄ WYROBNIKAMI DLA OBCEGO KAPITAŁU.ZROBILI Z NAS NĘDZRZY WE WŁASNYM KRZJU A SAMI ZA NASZE PIENĄDZE OPŁYWAJĄ W DOSTATKI .MOŻ TRZEBA OSTREGO WSTRZĄSU BY SIĘ OPAMIĘTALI

    Odpowiedz
  • TADEUSZ(2010-09-11 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    ZMIENIĆ KONSTYTUCJE - 50% DARMOZJADÓW ZWOLNIĆ Z POSAD PAŃSTWOWYCH - NIC NIE ROBIĄ DLA DOBRA NARODU - TERAZ MAMY WŁASNYCH OKUPANTÓW. POLSKA DŁUG ZAGRANICZNY JEŻELI NIE SPŁACI PÓJDZIE POD ROZBIÓR A RZĄDZĄCY Z PEŁNYMI KIESZENIAMI WYJADĄ DO CIEPŁYCH KRAJÓW A PO LATACH WRÓCĄ Z PUSTYMI KIESZENIAMI JAKO PATRIOCI ZNOWU HISTORIA SIĘ POWTÓRZY ! MÓWIMY WETO ! TEMU RZĄDOWI.

    Odpowiedz
  • Prawda(2010-09-11 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    N A I W N I A C Y !!!
    Czego się spodziewaliście? Kto ma trochę oleju w głowie i umie samodzielnie myśleć to wiedział jak to rządzenie PO będzie wyglądało.
    Teraz nie lamentować tylko zacząć myśleć.

    Odpowiedz
  • jANEK(2010-09-09 03:32) Zgłoś naruszenie 00

    właśnie przeczytałam, że rząd planuje zabrać ludziom nie tylko prawo do godnego pochówku ale również dodatek pielęgnacyjny w wysokości 181 zł brutto, który przysługuje po 75 roku życia. Ale swoim tj posłom, senatorom od 2009 przyznano prawo do pobierania jednocześnie emerytury i wynagrodzenia z tytułu pełnionej funkcji. NIEKTÓRZY ZA UBIEGŁY ROK DOSTALI DODATKOWO NAWET 56 TYŚ ZŁ. RZĄD CHCE OKRAŚĆ BEZBRONNYCH, STARYCH SCHOROWANYCH, KTÓRZY NIE MAJĄ SIŁ I MOZLIWOŚCI OBRONIĆ SIĘ PRZED NIMI. TO PODŁE I NIEZNANE NA SKALĘ ŚWIATOWĄ.

    Odpowiedz
  • miś(2010-09-08 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    ten naród zasługuje na jeszcze większe upodlenie niż wzrost podatków czy obniżenie zasiłków pogrzebowych
    oczyszczenie z zaczadzenia partią oszustów za wynik głosowania w wyborach może potrwać lata ciemiężenia i odbierania ludziom strzępów godności
    Co się stanie jak ograbią już wszystko i nie będzie już czego prywatyzować?

    Odpowiedz
  • filologini(2010-09-08 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    Internauci w 90% krytykują i potępiają politykę rządu. Pomimo tego, medialne szczekaczki rządowe obwieszczają, że im poparcie okrutnie rośnie. Jako żywo PRL bis. Dlaczego Polacy wybierają do rządzenia państwem oszustów, kombinatorów i złodziei. Tylko patrzeć, jak demokracja i wolność słowa będą wkrótce dorównywać standardom białoruskim.

    Odpowiedz
  • moniks(2010-09-08 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    głosowalam na J.Kaczyńskiego w tych wyborach i sie nie udało szkoda.Wiedziałam od poczatku ze Tusk i jego reszta elity tylko tak gadaja i obiecuja a nic nie robia dobrego dla zwykłych ludzi,ktorzy pracuja na nich...Ciekawa jestem za co bedziemy chowac bliskich niedługo???Nie dosc ze biora na skladki kupe szmalu to jeszcze wiecej zabieraja i to nie z ich kieszeni a na co???Na pieprzenie głupot w tv co to nie oni.Oby ktos z PO wlazł na te wypowiedzi i poczytał co ludzie mysla o ich rzadzeniu!!!Masakra.

    Odpowiedz
  • emeytka nauczycielka od urodz. bezp(2010-09-08 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    protestuje!!! oszczednosci maja byc wszedzie w rzadzie, sejmie i senacie przedewszystkim ,zebrala sie grupa bylych solidaruchow i nas krzywdzi, skazuje na glod, smrod i brud, tak zle mi nie bylo w komunie

    Odpowiedz