Od stycznia benzyna podrożeje o 20 groszy

autor: Michał Duszczyk19.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 19.08.2010, 15:00

Przez planowane zmiany przepisów o biopaliwach i zapasach obowiązkowych oraz rosnący VAT w 2011 roku za każdy litr paliwa zapłacimy nawet o 4 proc. więcej niż teraz. Na szczęście podwyżki nie nastąpią od razu

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • Mamy to jakw banku(2010-08-20 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    W przyszłym roku 5 zł za litr, murowane. Będziemy ganiać z samochodem na plecach. Stajemy się Tuskolandem a nie Meksykiem Europy jak dotąd;)))))

    Odpowiedz
  • brudny robol(2010-08-19 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dziękuję PO i Tuskowi Donaldowi Fiskusowi... proszę o kolejne podwyżki... nie będziemy się buntować tak jak robili to "za komuny" stoczniowcy i górnicy oraz inni robotnicy w tych słynnych znanych latach...

    Odpowiedz
  • shaqu(2010-08-19 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Poprzez wzrost podatków i składko-haraczy można więcej zepsuć niż poprawić.
    Najlepszy minister finansów potrafi rolować dług, potrafi sprawić że w excelu zmniejszy się deficyt o np. 10%. Co nie zmienia fakty że realny dług publiczny Polski rośnie, osób w wieku produkcyjnym i reprodukcyjnym jest coraz mniej. Bomba demograficzna wybuchnie jak nie za 5 lat to za 15 lub 20.
    Niestety najlepszy minister finansów wraz z zajefajnym premierem nie znają podstaw matematyki.

    Odpowiedz
  • brak przygłupów z PO na forum?(2010-08-19 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    wszystkie przygłupy z PO milczą.. nawet ten kretyn "iko"

    Odpowiedz
  • Olek(2010-08-19 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    To jak, lemingi, przyłączacie się do mądrzejszych?, czy jednak wolicie kochającego Was Tuska? Ale robi Was w jajo! Gdybyście mieli ciut, ciut większe móżdżki...

    Odpowiedz
  • Miły(2010-08-19 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Hehe, stado baranów dało się nabrać na jabłka i kurczaki. Płaćcie platfusy, ja i tak do pracy jeżdżę rowerem. Niech was rżną w pupy aż będziecie kwiczeć...

    Odpowiedz
  • Zero rzetelności dziennikarskiej(2010-08-19 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ten artykuł to kpina z dziennikarskiej rzetelności.

    Tytuł artykułu brzmi "Od stycznia benzyna podrożeje o 20 grosz", podczas gdy pewne jest na chwilę obecną, że od stycznia podrożeje (ze względu na podwyżkę VAT) o 4 gr/l . Gdzie pozostałe czynniki podwyżki OD STYCZNIA?
    Poziom dziennikarstwa na poziomie Faktu

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-08-19 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Platforma Obywatelska dziś powinna być partią, która w społeczeństwie utrzymywałaby poparcie na poziomie 15%. Do tego stopnia ich popularność powinna spaść z prawie 50% poparcia w roku 2007 z tytułu ich zwyczajnego nieróbstwa. Rządy tej partii to nie tylko odejście od jakiejkolwiek idei spełnienia obietnic wyborczych, to przede wszystkim bierność wobec problemów wynikających z biegiem czasu. Dzisiejsza władza powinna być najzwyczajniej pozbawiona jakiegokolwiek społecznego zaufania, ponieważ pokazali nie tylko to, że rządzić nie potrafią ale też to, że gdy za rządzenie się biorą to efekty są bolesne i niekorzystne dla państwa.

    Polska w 2008 roku była jedynym krajem, w którym minister finansów obwieszczał wszem i wobec, że kryzys gospodarczy jest wymysłem amerykańskich ekonomistów. Kiedy końcem roku 2008 ten wymysł okazał się prawdziwy, rządowi opadły ręce z bezradności, a przygotowany pakiet antykryzysowy doprowadził jedynie do tego, że rozwój Polski jeszcze bardziej został spowolniony. Co więcej, władza dopuściła się wówczas kłamstwa wobec wyborców mówiąc o tym, że kryzysu nie ma i nie będzie. Dopiero później wyszło, że rząd o nim wiedział przynajmniej na 4 miesiące wcześniej przed jego przybyciem do Polski.

    To jednak nie wszystko, bo kiedy złoty tracił na swojej wartości w zastraszającym tempie, Nasz premier Tusk ogłaszał wszem i wobec na konferencji prasowej, kiedy sprzeda EURO (pamiętna konferencja, gdzie wyznaczył próg 5 złotych) otwierając drogę zagranicznym spekulantom. Czy tak zachowuje się odpowiedzialny premier? To nie tylko moje zdanie, wówczas w tym samym tonie wyrażał się choćby Ryszard Bugaj czy Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha)...

    Odpowiedz
  • bulba - a im rośnie(2010-08-19 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd TYLKO chce zlikwidować ulgę w podatku akcyzowym na biokomponenty dolewane obowiązkowo do paliw z podwyżką stawki VAT przełoży się to na wzrost cen paliw 15 do 23 groszy za litr.

    POlityka wudu pierwszego kanciarza rp jest nie do zniesienia !

    Odpowiedz
  • Wprowadzić 90% Podatek dochodowy i 100% VAT(2010-08-19 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    To może Rząd będzie w stanie jakoś funkcjonować rok czy dwa.

    Odpowiedz
  • baca(2010-08-19 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    zgodnie z zasadą że - Barany się strzyże , nie zarzyna !

    Odpowiedz
  • POLAK(2010-08-19 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    TO POCZĄTEK- MAMY OWOCE TEGO NIEDOLNEGO I ANTYPOLSKIEGO RZĄDU TUSKA I PAWLAKA- TERAZ JESZCZE DOSZEDŁ KOMOROWSKI I MEDIA, KTÓRE SĄ PO ICH STRONIE- KŁAMIĄ, NAPUSZCZAJĄ LUDZI NA SIEBIE!!! POLACY NIE POZWÓLMY NA TO- ONI MAJĄ NAM SŁUŻYĆ, ZA TO IM PŁACIMY!!!

    Odpowiedz
  • do 6(2010-08-19 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    debilom z PO zostały juz tylko nadzieje, że złoty sie umocni...hihi

    faktycznie, masz problem:
    jesli nie PO (czyli Chlebowski, Drzewiecki, Sawicka, Palikot, Nesiołowki) to kto...ano kazdy byle nie PO

    Odpowiedz
  • wb(2010-08-19 07:17) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł napisany bardzo tendencyjnie, sami przyznali, że to czarny scenariusz i 7 plag egipskich.Jednak może się zdarzyć, że złoty się umocni i podwyzki nie będzie.A jeśli nie PO to kto?

    Odpowiedz
  • hej "iko" bron podwyżek(2010-08-19 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    ne ma jeszcze parchów z PO na forum?
    NIe bronią podwyżek?
    Dlaczego?... haha

    Odpowiedz
  • hawk(2010-08-19 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    Czy, to już będzie błękitna wyspa?

    Odpowiedz
  • odsunąć PO od władzy!(2010-08-19 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    Cudów Tuska i jego ekipy ciąg dalszy.Brawo PO tak trzymać wasi wyborcy na to zasługują tylko dlaczego ja mam za to płacić?!!!

    Odpowiedz
  • digi(2010-08-19 04:49) Zgłoś naruszenie 00

    No niemożliwe!!! Z zielone wyspy robi nam się zielona wsypa.

    Wszystko drożeje, tylko ludzka praca tanieje. Ale z drugiej strony czy ktoś będzie płacił frajerom, których można tak łatwo zbajerować, takimi kitami?

    Odpowiedz
  • Jak to?- a "Zielona wyspa" na mapie Europy to kit?(2010-08-19 04:35) Zgłoś naruszenie 00

    Paliwo tanieje, nawet na Ukrainie, a w Tuskolandzie drozeje? Ciekawe jak ten fakt będą tłumaczyć zafajdane media i gazety? Pewnie znowu w TVN24 i 'Gazecie Bolszewickiej" powiedzą, że to wina Kaczora i jego zamordowanego brata Lecha.

    Odpowiedz