Polska zapłaci milionowe kary za wysypiska śmieci

17.08.2010, 05:10; Aktualizacja: 10.11.2010, 09:04

Unia Europejska od miesiąca nalicza nam kary, bo wyrzucamy za dużo śmieci na wysypiska. By nie płacić musimy to zmienić do 1 stycznia 2011 r. - informuje "Gazeta Wyborcza".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • iko(2010-08-17 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Powinny powstac albo sortownie smieci, spalarnie lub spalac smieci w miejscach gdzie smieci bedzie mozna stopic, zlikwidowac itp np. wykorzystaujac huty do stopienia smieci i sprawdzic czy huty na takim przedsiewzieciu by zarobilo gdyby huty mogly rowniez produkowac energie elektryczna.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2010-08-17 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    tak to jest w systemie nakazowo- rozdzielczym. Ktoś musi kupować niemiecki szmelc do spalania śmieci. W Niemców i w Francji nawet odpady radioaktywne są na składowiskach, ale w Polsce nawet liście od kapusty muszą byś spalone.

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-17 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Spoleczenstwo musi zmniejszyc zdecydowanie produkcji smieci itp. wtedy Polska uniknie placenia kar.

    Odpowiedz
  • Goścv(2010-08-17 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego rząd nie podejmuje kroków zaradczych. Trzeba stworzyć taki mechanizm który zainteresuje onywateli. Leiej niech obywatel skorzysta , jak płacic kary.

    Odpowiedz
  • zx(2010-08-17 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    O czym tu mówić, jeżeli idę do sklepu z butelkami na wymianę to żąda sie ode mnie paragonu, czy rzeczywiście towar w tych butelkach kupiłem w tym sklepie. Często, po nalepce się to sprawdza. Kiedy kupowałem piwo, odrzucono mi jedną z butelek stwierdzając, że takiego piwa nie mają w sprzedaży. Nastepnym razem odmoczyłem nalepkę i butelkę przyjęto. Nie paranoja ? Tak jest z innymi artykułami, jak pojemniki na tusz drukarki itp.

    Odpowiedz
  • EkoEuroObywatel(2010-08-17 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Co za zdziwienie?... Przecież kilka dni temu w Dzienniku Gazeta Prawna ostzrzegano przed euro-reformami polskiej gospodarki odpadami komunalnymi... Więc teraz skąd te zdziwienie, że licznik sankcji już bije w budżet... Dziennik Gazeta Prawna wspiera Pędzących Królików blokujacych od dziewięciu lat euro-reformy w tej dziedzinie - i do tego blokuje głosy ostrzeżenia na swych łamach... Wstyd - ale to prawda - również "IV władza" jest chora...

    Odpowiedz
  • MB(2010-08-17 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    Mam zapłacić mandat za to, że nie mam zawartej umowy na wywóz śmieci, jak nie to do sądu. Sąd nie przyjmuje do wiadomopści, że moje śmieci są zagospodarowane we własnym zakresie i nie mam co wrzucać do kubła. Prowadzę kompostnik. Złom wywożę na skup. Opakowania spalam we własnym piecu, a jestem jeszcze karana za swoją segregację śmieci po 150 złotych i za to że nie mam co wrzucać do kubła. To jakaś bzdura i patologia miernoty urzędnicznej. Dzikich wysypisk nie znoszę i zwracam uwagę na to straży miejskiej. Uważam, że powinno mi się dopłacać tym za to, że za mnie nie będzie UE wymierzać kary. Za to podatki podnoszą w nieskończoność za swoją nieudolną gospodarkę ekonomiczną "fachowców".

    Odpowiedz
  • Oburzające(2010-08-17 22:39) Zgłoś naruszenie 00

    Mam po dziurki w nosie sasiadów spalających odpady we własnych piecach. gdyby to był europejski kraj, to za te byłby dodtakowy madat za zanieczyszczanie środowiska. Miejmy nadzieję, że ten dziki zachód sie wreszcie skonczy.
    A niektóre śmieci takich cwaniaczków lądują zapewne w kontenerach blokowisk albo miejskich koszar, więc mandaty powinny byc zaporowo wysokie. 150 zl to jak gładzenie po głowie.

    Odpowiedz
  • Patys(2011-03-03 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Obywatel? A co obywatel ma zrobić, przestać jeść by nie dorzucać do sterty 50 folii z jednego plasterka sera.To rząd powinien uregulować przepisy tak, by produceńci zaczeli korzystać z ekologicznych opakowań...

    Odpowiedz