Wraca monopol Poczty Polskiej na listy

autor: Michał Fura17.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 17.08.2010, 14:15

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce ścigać prywatnych operatorów pocztowych za przesyłki z blaszką i tekturką. Obciążanie listów, żeby obejść przepisy i wysyłać je taniej niż poczta, ma być karalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • Aelreda(2010-08-26 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    WSZYSTKO INNE TYLKO NIE POCZTA POLSKA !!!

    Odpowiedz
  • shaqu(2010-08-17 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    socjalliberacja w wydaniu po

    Odpowiedz
  • Nadredaktorek(2010-11-10 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    uh... poczta polska jest sto lat za murzynami, za to nowoczesne firmy pocztowe maja sie czym pochwalic. szkoda tylko, ze w naszym kraju rzad robi co moze, by konkurencja sie nie wybila

    Odpowiedz
  • piter1984(2010-09-17 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie tu miejsce na wolny rynek i zdrową konkurencję? inpost to największy niezależny operator pocztowy w tym kraju - w koncu poważny następca poczty polskiej, nie rozumiem, czemu utrudnia mu się sprawę.

    Odpowiedz
  • zoltar73(2010-09-13 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    "W ciągu czterech lat ponad 200 prywatnych operatorów odebrało poczcie blisko 6 proc. rynku. Przyczyna jest prosta: przesyłki z blaszkami, notesami i kalendarzykami były tańsze od gołych listów wysyłanych za pośrednictwem monopolisty."

    no to znaczy że poczta polska nieźle zdziera skoro innym opłaca się notesy produkowac i dokładac do przesyłek i nadal utrzymywac konkurencyjne ceny do cen PP...

    Odpowiedz
  • Modenka(2010-09-09 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Chcieliście PO to macie. Heh. Porażka. Teraz będzie trzeba użerac się z pocztą polską. Ale na szczęście pozostają inpostowe paczkomaty ;))

    Odpowiedz
  • sceptic(2010-08-30 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    "Urząd Komunikacji Elektronicznej chce ścigać prywatnych operatorów pocztowych za przesyłki z blaszką i tekturką. Obciążanie listów, żeby obejść przepisy i wysyłać je taniej niż poczta, ma być karalne."

    srutututu nie mogę czytac tych bzdur ten kraj jest chory tak samo jak przepisy w nim panujące

    Odpowiedz
  • Sarabi(2010-08-24 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    "Urząd tłumaczy swoje pomysły w zagmatwany sposób: jesteśmy za liberalizacją rynku pocztowego, ale trzeba przestrzegać obowiązujących przepisów. "

    no niestety, albo rybki, albo akwarium

    mnie tam blaszki nie wadzą w żaden sposób

    Odpowiedz
  • EdgarFreemantle(2010-08-23 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    "Obciążanie listów, żeby obejść przepisy i wysyłać je taniej niż poczta, ma być karalne."

    ja wysyłam inpostem nie dlatego, że jest taniej ale dlatego, że to rzetelna firma i świadczy swoje usługi na dużo wyższym poziomie niż PP. Czemu przepisy mają mi zabraniac korzystania z usług dobrej firmy?

    Odpowiedz
  • Cassal(2010-08-20 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    " Obciążanie listów tak aby wysłać je taniej niż pocztą ma być karalne. "

    to nawet nie tyle o kase chodzi, co o jakośc usług, która u inpostu jest nieporównywalnie lepsza niż na PP

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-08-17 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    rząd walczy o MONOPOL w ramach liberalizmu.. to jest w staie pojąc jedynie głupi elektorat PO

    Odpowiedz
  • guzik(2010-08-17 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda, bo zbierałem te blaszki i przetapiałem na czołgi

    Odpowiedz
  • W tym kraju to norma(2010-08-17 04:48) Zgłoś naruszenie 00

    A co tu się dziwić? Przecież w tym kraju to właściwie norma. Nie chce mi się uczestniczyć w rynkowej konkurencji to napuszczę na konkurentów państwo, które jest tu po to, żeby grabić obywateli.

    Ten sam mechanizm jest w przypadku korporacji prawniczych. Nie chce im się konkurować na wolnym rynku, to na konkurencję chcą napuszczać państwo.

    Odpowiedz
  • Głupi UKE(2010-08-17 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba ten UKE należałoby zweryfikować - jeżeli to urząd tylko po to, żeby czynić szkody i wdrażać głupie przepisy, to korzystniej dla wszystkich gdyby go NIE BYŁO!!

    Odpowiedz
  • m(2010-08-17 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem jak najbardziej za konkurencją i modernizacją tej firmy rodem z PRL, ale akurat przechodzi restrukturyzację bo ma być sprzedawana za 2-3 lata, dlatego jesli teraz będzie się podcinało jej nogi to dostanie baty i będzie mniej warta i dostaniemy mniej siana.

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-17 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    A MOŻE BY TAK WSADZIĆ DDO KOPERTY TEGO CO SIĘ TAK WYMĄDRZA"a taka jest prawda" I WYSŁAĆ DURNIA DO KOREI PÓŁNOCNEJ. BO TAKIE PIERDOŁY PISZE . JESTEŚ WSZĘDZIE - TY CHYBA INWALIDĄ JESTEŚ Z DOMU NIE WYCHODZISZ.

    Odpowiedz
  • Bartek(2010-08-17 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zawsze można dać ciężką kopertę, ciężkie znaczki pocztowe, cokolwiek.:] Takie wymysły UKE to bzdura. Jeżeli to przejdzie przez rząd, to widać jaki jest nieudolny. Zamiast wycinać konkurencję należałoby świadczyć usługi na wyższym poziomie (lub taniej).

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-08-17 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    tak wygląda liberalzm w wydaniu PO.. haha

    Odpowiedz
  • A może byśmy do Peru tą POcztą wysłali Donka(2010-08-17 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    zanim by tam doleciał zdążył by wreszcie kipnąć- ku uciesze Narodu.

    Odpowiedz
  • do 4(2010-08-17 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk im tak kazał, a te glupki słuchają go wiernie

    Odpowiedz