Rząd szuka oszczędności w wydatkach państwa

autor: Grzegorz Osiecki12.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 12.08.2010, 14:20

Rząd chce działać bardziej ambitnie od założeń, które wpisał do wieloletniego planu finansowego. Wysokość deficytu w projekcie przyszłorocznego budżetu będzie niższa od 45 mld zł, zadeklarowanych tydzień temu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (87)

  • Janek(2010-08-14 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    A moze by tak zaczął od siebie - na przyszły rok zwiększył budżet Sejmu o 30 mln złotych. To samo z budżetem Senatu, Kancelarią Prezydenta i Premiera tam dopiero są można zaoszczędzić. A co z likwidacją Senatu właśnie czytałam w gazecie, że nasi senatorowie poszli na 68 dniowe wakacje po ... 33 dniach pracy - tyle dni pracowali w tym roku. Dobre co ... a zarabiają 12,5 tyś/m-c. + wożenie d...y limuzynami na każde wezwanie, darmowe hotele, przeloty samolotami, pociągami autobusami. A może by tak zlikwidować samochody służbowe wysokich urzędników. Nikogo nie interesuje jak miliony pracujących ludzi dociera do pracy, dlaczego wszelkiej maści urzędnicy wożą d-y luksusowymi samochodami. Przecież zarabiają dziesiątki a czasem setki tysięcy złotych więc ich stać na własne samochody. w krajach skandynawskich prawo do służbowych samochodów ma TYLKO kilka osób w kraju a u nas całe tabuny urzędników - to kosztuje miliony!!!

    Odpowiedz
  • złodziej tusk(2010-08-12 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk złodzieju tnij swoj apensje i pencje Chlebowskiego, Drzewieckiego i Sawickiej z PO

    Odpowiedz
  • Aaaaa(2010-08-12 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jestem za zmniejszeniem liczby posłów i senatorów, ich pensje, wydatki na fikcyjne biura poselskie, służbowe samochody i cała świta ich obsługująca... to jeden wielki zbędny nam kicz, który by nieźle załatał dziurę budżetową...wtedy trochę pieniędzy znalazłby się na prawdziwe potrzeby narodu a nie kolesiów zmieniających się na stołkach i rwących na siłę "do koryta"

    Odpowiedz
  • do 7 a co robią -okradają społeczeństwo !!(2010-08-12 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Liberał pierwszy -Bożyszcz -bohater Mas Mediów -na którego nawet Liberałowie obecni plują -okradł Politycznie najsłabszych posiadaczy książeczek mieszkaniowych -czyli ludzie bezdomnych - a nastepnie mieszając się w umowy cywilne bank - klient (posiadaczy kredytów mieszkaniowych )na niekorzyść klientów -doprowadził Ich do ruiny -tak złodziejsko naprawiał finanse państwa!
    Buzek -wieczny kształciuch -kolejny berał - roztrwonił ZUS i nasze pieniądze na 5 letnie super urlopy górnicze ze wszelkimi przywilejami a po Nich na niewypracowane przez tych górnikow niezasluzone emerytury górnicze.
    Donald Tusk -gdy stwierdził ,ze ZUS jest kaput ! -okradł po 30 latach świadczenia pracy zatrudnione osoby w dotychczasowych niebezpiecznych i szkodliwych warunkach pracy odbierając Im po tym fakcie prawo do zasłużonych wcześniejszych emerytur -stwierdził ,że ludzie Ci nigdy nie płacili dodatkowych składek ZUS -po czym rozpoczął wyprzedaż państwowych zakładów pracy budowanych onegdaj z zysków które od tych ludzi inkasował BUDŻET zamiast odprowadzać je do ZUS za tak zatrudnionych.
    To są ICH CUDA -POlityczne złodziejstwo okradające najsłabszych ekonomicznie obywateli!

    Odpowiedz
  • Najlepsze wypowiedzi:(2010-08-12 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    .1.Każdy prosty człowiek z ulicy mógłby wymyślić żeby okraść emerytów z ich obiecanych emerytur i zasiłków na pogrzeb.

    2.Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną pracę?
    Don inaczej wszystkim mówi : Kto będzie płacił na ZUS ten frajer,ten będzie płacił na innych a sam z tego nie skorzysta

    3.taka jest prawda
    a kiedy zniosą abonament TV?
    Co im teraz przeszkadza?
    Jak żył Kaczynski to gnoje z PO darły ryje, że ccha do znieść

    Odpowiedz
  • jerzy7731(2010-08-12 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Reformę finansów państwa należy rozpocząć od największej polskiej firmy i najgrubszego podatku - czyli ZUS.

    Prawdziwa reforma ZUS powinna wyglądać mniej więcej tak:

    1. Wprowadzenie jednolitego liniowego podatku ZUS dla wszystkich dla dochodów
    osiąganych z pracy.
    2. Uzależnienie wielkości wypłat rent i emerytur od wkładu zgromadzonego
    przez obywatela.
    3. Dokapitalizowanie ZUS w celu pokrycia wkładów obywateli poprzez przekazanie
    wszelkich własności majątkowych państwa ( np. udziałów w spółkach skarbu
    państwa ) do majątku ZUS.

    Ad. 1. Zrealizowanie tej zasady powinno przynieść skarbowi państwa dodatkowe
    dochody wielkości ok. 500mld PLN. Pieniądze te pojawiły by się dzięki
    opodatkowaniu szarej strefy i racjonalizacji stosunków społeczno ekonomicznych
    w kraju!!! Państwo przestałoby okradać obywateli, a obywatele państwo!!!

    Ad. 2. Zrealizowanie tej zasady jest jedynym społecznie sprawiedliwym
    uzasadnionym mechanizmem. Jedynie w celu polepszenia zasad społecznych
    ubezpieczeń rentowo emerytalnych część środków najbogatszych powinna być
    przesunięta dla najbiedniejszych. Spłaszczenie charakterystyk wypłat!!!

    Ad. 3. Zgromadzone wkłady obywateli powinny mieć pokrycie w majątku ZUS. W tym
    celu wszystko co państwowe należy oddać obywatelom poprzez przekazanie majątku
    państwowego ZUS'owi.

    Podobnie skonstruowany system posiada np. Szwajcaria!!!
    Ale Szwajcaria to biedny zacofany kraj komunistyczny!!!

    Odpowiedz
  • propaganda(2010-08-12 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    do48: obywatel...pech chciał , że rząd to nie zwykły obywatel...i tu nienawiść nic nie ma do rzeczy, każdy pracuje na swoim poziomie. A skoro kolesie dorwali się do władzy, to wiedzieli, że odpowiadają nie tylko za swoją kieszeń ale i Polaków...więc nie kituj takimi słowami:/

    Odpowiedz
  • jezus(2010-08-12 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    moherom się skończy leżenie po śmieci w pomnikach. teraz zwykły grób z Krzyżem to dla nich hańba. Chrystus urodził się w stajence a mohery chcą umierać w luksusach bo pójdą prosto do nieba .
    pan rokita z rożkami na was tam czeka

    Odpowiedz
  • zxz(2010-08-12 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    "...Chcemy go obniżyć w przyszłym roku – mniej więcej o połowę. Dopasujemy jego wysokość do średniej unijnej."

    Pasuje! wreście zaczniemy zarabiać jak w Unii.

    Odpowiedz
  • Iza(2010-08-12 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zmniejszcie o 3/4 posłów sejmowych. To też oszczędność.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-08-12 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    biedn,ślepa, ułomna ala swojego chamstwa nie widzi

    Odpowiedz
  • ur1952(2010-08-12 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętacie,jak na ulicach żeście krzyczeli "precz z komuną,precz z komuna,solidarność,solidarność" i co,po 20 latach solidarność wyłazi wam bokiem.

    Odpowiedz
  • do 49(2010-08-12 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    a ty wiesz co to rozum?
    A dupe to muszisz mieć duża bo musisz do niej duzo wsadzić analfabetko z PO.

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-12 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiany oki. Reszta musi rzad dogadac co sie bardziej oplaca no i stosowne wyliczenia.

    Odpowiedz
  • MB(2010-08-12 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ciąć zasiłki pogrzebowe, to też obniżać opłaty za grunt pod pochówek i inne usługi obligatoryjne.

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-12 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    W DUPIE MAM TYCH CO OMNIE WYPISUJA CHAMSKIE SŁOWA A KROPKE I PRZECINEK NA GŁOWIE SOBIE NARYSUJ I ODWAL SIĘ TŁUKU BEZ ROZUMU>NIC NA TO NIE PORADZĘ ŻE MU ROZUM WYPŁYNĄŁ .

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-08-12 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    ...he..he..ależ z Was wszystkich zieje nienawiść,zawiść,piołun...a zobaczcie na siebie...co do tej pory zrobiliście dobrego,pożytecznego ?!?!?!?!?! a potem oceniajcie innych !!!

    Odpowiedz
  • ola(2010-08-12 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    RZĄD nieudolny może jeszcze zmniejszyc emerytury by szybciej wykończyc społeczeństwo starsze by nie mieli na opłaty na czynsz na leki itp..
    Emeryt dla rządu jest udręką ale gdy ich zabraknie to juz nie bedzie państwa polskiego .

    Może wogóle nie dawac emerytom żadnej jałomużny z ZUS a pieniądze przeznaczyc na budzet państwa nieudolnego które nie potrafi rządzic państwem POLSKIM .
    Korupcja się rozwija w szybkim tempie i tak sie dorabiaja cwaniacy a państwo z tego nie ma nic.

    Odpowiedz
  • gb(2010-08-12 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Brakuje rozwiązań strukturalnych, ale na to potrzebna jest wiedza .Każdy prosty człowiek z ulicy mógłby wymyślić żeby okraść emerytów z ich obiecanych emerytur i zasiłków na pogrzeb.Rozwijać przemysł a nie okradać tych którzy stworzyli przemysł polski który zostaje całkowicie zniszczony a resztki wyprzedawane.Nie potrzeba wojen żeby kraj zginął.

    Odpowiedz
  • Yogi(2010-08-12 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Zacznijmy od cięć kosztów czyli poziomu płac w pałacu ministra finansów. Wywindował zarobki, bo jak twierdzi tylko on zatrudnia fachowców. Czyli, że cała reszta budżetówki, go głąby nieduczone? Żądam obniżenia tej mafii finansowej płacy do poziomu średniej na okres wyjścia z kryzysu. Niech pokażą swą klasę. Szybko wyjdziemy to i szybciej podniesiemy im płace. Przecież oni zyją e tej samej Polsce, a płace mają jak z kosmosu.

    Odpowiedz